Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısı sona erdi: İşte ayrıntılar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısı sona erdi. Toplantının ana gündem maddesini Ramazan Bayram tatili süresi oldu.

Abone ol
Abone ol 25 Nisan 2022 18:45

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine Toplantısı'nda Pençe-Kilit operasyonu, ekonomik gelişmeler ve Ramazan Bayramı tatili süresi ile alınacak önlemler görüşüldü.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından canlı yayında açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkıp çıkmayacağı kararının toplantıda alınması bekleniyor. Ramazan Bayramının ilk günü 2 Mayıs Pazartesi, son günü ise 4 Mayıs Çarşamba gününe denk geliyor. Bayram tatilinin 9 gün olması için 5 Mayıs Perşembe ve 6 Mayıs Cuma günlerinin de resmi veya idari tatil edilmesi gerekiyor. İdari tatil ilan edilmesi halinde sadece memurlar 9 gün günlük izinden faydalanacak.

Toplantıda Ramazan Bayramı'nda alınacak tedbirler de görüşüldü.

PENÇE-KİLİT VE EKONOMİK GELİŞMELER

Toplantının bir diğer maddesini ise Kuzey Irak'taki terör örgütü varlığına yönelik başlatılan Pençe-Kilit Harekatı ile ekonomik gelişmeler oluşturacak. Toplantıda bu iki başlık da değerlendirildi.

Yorumlar