Anasayfa /  Kültür sanat

Engellenen tek kadın Nihal Yalçın değilmiş: Kültür Bakanı...

Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde, "En İyi Kadın" ödülünü alan Nihal Yalçın ile ödül vermek için sahneye çıkan Tamer Karadağlı arasında yaşanan diyalog, sosyal medyaya damga vurdu. Tamer Karadağlı'ya hareketinden dolayı tepki yağarken, Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Ersoy'un Yalçın'ı konuşması boyunca alkışlamadığı ve eşi Pervin Ersoy'a da alkışlamaması için uyarıda bulunduğu görüldü.

Abone ol
Abone ol 10 Ekim 2021 16:51

MEDYATAVA/ÖZEL HABER

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla bu yıl 58'incisi düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin kapanış ve ödül töreni, 10 bin kişilik Antalya Spor Salonu'nda düzenlendi. 

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nün sahibi, 'Zuhal' filmindeki rolüyle Nihal Yalçın'ın oldu. Ödülünü almak için sahneye çıkan Nihal Yalçın'ın konuşması devam ettiği sırada Tamer Karadağlı'nın kendisine ödülünü vermesi ve konuşma sırasındaki çeşitli mimikleri tepki çekti.

 "SUS MU DİYORSUNUZ?"

Nihal Yalçın, ödül konuşmasını yaptığı sırada ödülünü eline veren Tamer Karadağlı'ya, "'Sus' mu dediniz? 'Artık sus' mu diyorsunuz?" diyerek tepki gösterdi. Yalçın'ın sözleri üzerine Karadağlı, "Ödülünüzle birlikte konuşun diye" karşılığını verdi.

Bu olay sosyal medyada gündem oldu. Tamer Karadağlı'ya tepki yağdı.

Nihal Yalçın da Twitter adresinden yaptığı açıklamada, "Lütfen Tamer' in önüme geçmesine izin vermeyin! Bu gece benim gecem" diyerek Karadağlı'ya tepkisini bir kez daha ortaya koydu.

Bu olay gündemdeki sıcaklığını korurken o geceye dair çok ilginç bir görüntü daha ortaya çıktı. Görüntülerin baş aktörleri ise Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve eşi Pervin Ersoy'du.  

Bakan Ersoy, Nihal Yalçın'ı konuşması boyunca hiç alkışlamadığı kameralara yansıdı. 

Alkışlamadığı gibi özellikle Yalçın'ın İstanbul Sözleşmesiyle ilgili sözlerini alkışlamak isteyen eşine de engel oldu. 

Engellemeyi ise eşine kaş işareti yaparak gösterdi. 

 

Yorumlar