Anasayfa /  Foto Galeri

En başarılı belediye başkanları' anketinden dikkat çeken sonuçlar

Büyükşehir belediyelerine ilişkin yapılan memnuniyet anketinden çarpıcı sonuçlar çıktı. İşte ‘En başarılı belediye başkanları’ anketinde çarpıcı sonuçlar

En başarılı belediye başkanları' anketinden dikkat çeken sonuçlar - Sayfa 1

SONAR Araştırma şirketi, "Belediye Başkanları Başarı Oranları"başlıklı araştırmasınının sonuçlarını yayımladı.

SONAR, 1 Şubat - 15 Nisan tarihleri arasında, 20 büyükşehirin 8'inde yüz yüze, 12'sinde ise telefon yöntemiyle gerçekleştirdiği anketin hata payının yüzde 2.9 olduğunu bildirdi.

En başarılı belediye başkanları' anketinden dikkat çeken sonuçlar - Sayfa 2

Ankete katılanlara yöneltilen, "Büyükşehir belediye başkanınızın genel hizmetleri ve projeleri başarılı mıdır?"sorusuna verilen cevaplara göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, en başarılı belediye başkanı olarak ön plana çıktı.

En başarılı belediye başkanları' anketinden dikkat çeken sonuçlar - Sayfa 3

"Koronavirüs ile mücadelede büyükşehir belediye başkanınız başarılı mıdır" sorusuna verilen yanıtlarda ise AK Parti'li Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ilk sırada yer alırken onu CHP'li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu takip etti.

En başarılı belediye başkanları' anketinden dikkat çeken sonuçlar - Sayfa 4

Ankette ilçe belediyelerine de yer verildi. Anket sonuçlarına göre, İstanbul'un en başarılı ilçe belediye başkanı CHP'li Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel oldu.