Anasayfa /  Spor /  Futbol

Emre Belözoğlu'na tuvalet fırçası uzatan kişi gündem oldu! Fırçacı’nın kim olduğu ortaya çıktı!

Emre Belözoğlu'na tuvalet fırçası uzatan kişi gündem oldu! Fırçacı’nın kim olduğu ortaya çıktı! Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu'nda 11 Haziran Salı günü İzlanda ile yapacağı maç için bu ülkeye geldi. Hava alanında Emre Belözoğlu'na tuvalet fırçası uzattı. Emre Belözoğlu'na tuvalet fırçası uzatan kişi Görüntüler sosyal medyada büyük gündem olurken, Emre Belözoğlu'na tuvalet fırçası uzatan İzlandalı sosyal medyada aranmaya başladı. Fırçacı’nın kim olduğu ortaya çıktı! İşte fırça uzatmasını sebebi

Abone ol
Abone ol 10 Haziran 2019 17:54

Emre Belözoğlu'na tuvalet fırçası uzatan kişi gündem oldu! Fırçacı’nın kim olduğu ortaya çıktı!

Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu'nda 11 Haziran Salı günü İzlanda ile yapacağı maç için bu ülkeye geldi. Hava alanında Emre Belözoğlu'na tuvalet fırçası uzattı.  Emre Belözoğlu'na tuvalet fırçası uzatan kişi Görüntüler sosyal medyada büyük gündem olurken, Emre Belözoğlu'na tuvalet fırçası uzatan İzlandalı sosyal medyada aranmaya başladı.

İzlandalı bir taraftar, açıklama yaptığı sırada Emre Belözoğlu'na, mikrofon tutar gibi tuvalet fırçası uzatmıştı. İzlanda'daki bu skandalın ardından Türkiye'den olaya ilişkin tepkiler geldi. 

Söz konusu kişi, daha sonra gözden kayboldu. Bu durum büyük tepkilere neden oldu. Görüntüler sosyal medyada büyük gündem olurken, Emre Belözoğlu'na tuvalet fırçası uzatan İzlandalı sosyal medyada aranmaya başladı.

Emre Belözoğlu'na tuvalet fırçası uzatan İzlandalı, Burak Yılmaz'ın basın röportaj verdiği esnada da çekimlerini sürdürdü.

Tuhaf davranışlar

Fırça skandalından dakikalar önce kimliği henüz belli olmayan o İzlandalı’nın ne amaçla orada olduğu anlaşılmazken tuhaf davranışlarda bulunduğu görüldü.

Youtuber iddiası

İzlanda kanadından "O fırçalı kişi İzlanda medyasından değil.” açıklaması gelirken fotoğraftaki kişinin bir Youtuber olduğu iddia edildi. Emre Belözoğlu açıklamasında, "İndiğimizden itibaren içeride gereksiz bir arama yapıldı. Gerildik. Bizim ülkemizin misafirperverliğine kurban olsunlar. Millilerimiz, Reykjavik Havalimanı'nda İzlanda polisi tarafından didik didik arandı." ifadelerini kullandı.
‘Fırçacı’nın kim olduğu ortaya çıktı!Belçikalı Corentin Siamang, Emre Belözoğlu'na İzlanda'da havalımanında mikrofon yerine fırça tutan kişinin kendisi olduğunu açıkladı. Siamang, olayın ayrıntılarını ve neden böyle bir şey yaptığını sosyal medyadan paylaştı.

Facebook sayfasında fırça ile yaptığı davranış hakkında açıklama yapan Belçikalı'nın sayfası kısa süredi Türk kullanıcılar tarafından topa tutuldu. 

Elindeki tuvalet fırçası değilmiş

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın İzlanda yolculuğunda yaşadıklarının yankıları sınırları aştı ve adeta diplomatik bir krize neden oldu. Sosyal medyada ve basında gündeme damga vuran olaylardan “tuvalet fırçası” olayının aktörü olan şahsın bulunduğu iddiası gündemin ilk sırasını aldı.

"Gülmek için yaptım"

“Corentin Siamang” isimli 26 yaşındaki Belçikalı şahıs, gezmek ve koşmak için gittiği İzlanda’dan ülkesine dönerken Milli Takım’la karşılaştığını ve o hareketi yaptığını iddia etti. Facebook sayfasından olayın detaylarını anlatan Siamang, elinde tuttuğu şeyin bulaşık fırçası olduğunu ifade ederken tamamen mizah amacıyla olayı gerçekleştirdiğini, gazeteci taklidi yaptığını ve hakaret amacı taşımadığını ifade etti. İşte olayın baş aktörü olduğunu iddia eden Corentin Siamang’ın bir süre sonra sayfasından sildiği o paylaşım: “Arkadaşlar İzlanda’da başıma çılgın bir şey geldi. Belçika’ya olan uçağımı beklerken, Türkiye Milli Takımı’nın havaalanına geleceğini kazara duydum.

"Gazeteci taklidi yaptım"

Aniden çantamdaki bulaşık fırçasıyla gazeteci taklidi yapmak aklıma geldi. Milli takım kaptanı ile röportaj yapmak için güvenlik tarafından fark edilmemeyi başardım.

Gazeteciler ise ne yazık ki beni kaptanlarına tuvalet fırçası ile soru sorduğumu düşündü. Skandal bir anda bütün Türk kanallarında ve Türk medyasındaydı!

Hatta olay daha ileri gitti ve Dışişleri Bakanı tweet bile attı. Bu çılgınlık sona ermedi ve taraftarlar “kaptanlarına tuvalet fırçası uzatmamı” kabul edilemez ve utançverici buldu ve sosyal medyada beni aramaya koyuldu.

Şansıma bir milyon takipçili bir sayfa bir İzlandalı’yı günah keçisi olarak belirledi.

Adamcağızın hesabına binlerce nefret mesajı gönderildi.

Ayrıca üç saat beklemelerinin benimle bir alakası yok!

Yani gençler sakin olalım, tuttuğum bir tuvalet fırçası değil, (temiz) bir bulaşık fırçası, bu mizahtır, ona hakaret etmedim, bir insana bulaşık fırçası ile yaklaşmamı yasaklayan bir kanun da yok, ona basitçe “Fransa karşısındaki büyük maçtan sonra nasıl hissediyorsunuz” diye sordum.

Son olarak bulaşık fırçası mikrofon olarak kullanmak için tuvalet fırçasından daha uygun!”Yorumlar