Anasayfa /  Foto Galeri

Emekliye müjde! Zam geldi,ikiye katladı! İşte emekli maaşı promosyonu veren bankalar

Emekli vatandaşın maaş likiditesini kendi portföyüne kazandırmak isteyen bankaların promosyon yarışı hızlandı. Promosyon ücreti miktarları 500 TL’den başlıyor, 1.750 TL’ye kadar çıkıyor. Peki emekli promosyon ücretini kimler alabiliyor? Hangi banka ne vaat ediyor? İşte tüm ayrıntılar...

Emekliye müjde! Zam geldi,ikiye katladı! İşte emekli maaşı promosyonu veren bankalar - Sayfa 1

Ülkemizde milyonlarca  emekli, dul ve yetimi yakından ilgilendiren banka promosyonlarında savaş gittikçe kızışıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile yapılan protokol kapsamında milyonlarca emekli, maaşlarını alma taahhüdü karşılığı bankalardan promosyon alabiliyor. 2021 yılı için emekli promosyonunu almaya üç yıllık taahhüdü dolmuş olanlar hak kazanacak.  

Emekliye müjde! Zam geldi,ikiye katladı! İşte emekli maaşı promosyonu veren bankalar - Sayfa 2

Tek tek açıklıyorlar
Emekli maaşlarının yattığı bankalar, emeklilere ikinci promosyonu ödemeye başladı. Buna göre; maaşı 1.500 liraya kadar olan emeklilere 500 TL, 1.500-2.500 lira arasında olana 625 TL, 2.500 lira üstü olana da 750 TL tutarında promosyon ödeniyor.

Emekliye müjde! Zam geldi,ikiye katladı! İşte emekli maaşı promosyonu veren bankalar - Sayfa 3

Ziraat Bankası, Halkbank, ING, Vakıfbank, Garanti BBVA, TEB, Yapı Kredi ve diğer bankalar promosyon miktarlarını ve kampanyalarını tek tek duyurdu. Arkadaşını getirene ekstra para veren de var promosyonu ikiye katlayan da…

Emekliye müjde! Zam geldi,ikiye katladı! İşte emekli maaşı promosyonu veren bankalar - Sayfa 4

3 yıl beklemeden değişim 
SGK ile protokol üç yıllığına 2017'de yapılmıştı. Daha iyi bir avantaj çıkarsa üç yılın dolması da gerekmiyor. Emekli istediği an diğer bankaya geçebiliyor.