Anasayfa /  Ekonomi

Emeklilere Temmuz Zammı Oranı Belli Oldu! En Düşük Emekli Ek Ödeme Tutarı Ne Kadar?

Emeklilere Temmuz Zammı Oranı Belli Oldu! En Düşük Emekli Ek Ödeme Tutarı Ne Kadar? 2019 yılı Temmuz ayında emekli vatandaşlara çifte zam yapılacak. Türkiye'de 12 milyondan fazla emekli bulunuyor ve emekli vatandaşlar aldıkları maaşın yanı sıra ek ödeme tutarı, enflasyon zam oranı hakkında araştırmalarına devam ediyorlar. Ayrıca emeklilere ek ödeme ve enflasyon zammı sayesinde 230 Türk Lirası ödeme yapılacaktır. Bu tutar sayesinde enflasyon rakamlarına göre en düşük emekli maaşında da artışlar yapılmış olacaktır. Peki en düşük emekli ek ödeme tutarı ne kadar? Tüm ayrıntılar haberimizde

Abone ol
Abone ol 16 Haziran 2019 05:27

Emeklilere Temmuz Zammı Oranı Belli Oldu! En Düşük Emekli Ek Ödeme Tutarı Ne Kadar?

2019 yılı Temmuz ayında emekli vatandaşlara çifte zam yapılacak. Türkiye'de 12 milyondan fazla emekli bulunuyor ve emekli vatandaşlar aldıkları maaşın yanı sıra ek ödeme tutarı, enflasyon zam oranı hakkında araştırmalarına devam ediyorlar. Ayrıca emeklilere ek ödeme ve enflasyon zammı sayesinde 230 Türk Lirası ödeme yapılacaktır. Bu tutar sayesinde enflasyon rakamlarına göre en düşük emekli maaşında da artışlar yapılmış olacaktır. Peki en düşük emekli ek ödeme tutarı ne kadar? Tüm ayrıntılar haberimizde

Haziran ayının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde Temmuz ayı enflasyon rakamları merak edilmeye başladı... Ramazan ayı Bayram ikramiyesi alan emekli vatandaşlara ek ödeme yapılacaktır.

Emekli vatandaşların maaşları Ocak ile Haziran enflasyon rakamlarına göre artış yaşayacak.

Ayrıca SSK ve Bağ- Kur emeklilerine 5 aylık enflasyonlarına göre yüzde 4,99 oranında zam yapılacak ve bu gelirlerle beraber 56 ile 279 Türk Lirası arasında artış yapılacak.

YÜZDE 6,7 ZAM YAPILIRSA ÖDEMELER NE KADAR OLACAK?

Ancak beklentilerin yaşanması durumunda ise yüzde 6,7 oranında artış yapılsa bile gelirlerde en az 75 Türk Lirası yükseliş olacak ve bu sayede 375 Türk Lirasına kadar gelir artışı yaşanabilecek.

Türkiye'de hâlen en düşük SSK emeklisi aylığı Bin 81 Türk Lirası 80 kuruş olarak biliniyor ve bu maaşı alan emeklilere yüzde 5 oranında 53, 60 Türk Lirası ek ödeme yapılacak ve bununla beraber maaşları 1,125 Türk Lirasına çıkacak.

EMEKLİ MAAŞLARINA YÜZDE 4,99 ZAM YAPILIRSA NE OLACAK?

Bunun yanı sıra yüzde 4,99 oranında artış yapılması durumunda ise net maaşı 1,125 Türk Lirası olan kişilerin ek ödemeleri sayesinde maaşları yüzde 4,99 artışla beraber net maaş ise 1,125 Türk Lirasına çıkacak. Ek ödeme ise 56,27 Türk Lirası seviyesine çıkacak ve emekli vatandaşlara 1,181 Türk Lirası geçmiş olacak.

Ayrıca 2019 yılı Temmuz ayı artışı yüzde 6,7 oranında gerçekleşirse en çok SSK emeklisi aylığı yüzde 4,99 Türk Lirası zam ile beraber ek ödeme yapılarak 5 Bin 886 Türk Lirasına yükselecek.

2019 TEMMUZ AYINDA EMEKLİ MAAŞLARINA NE KADAR ZAM YAPILACAK?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre enflasyon rakamları Ocak ayında yüzde 1,06 oranında artış yaşadı ve Şubat ayında yüzde 0,16, Mart ayında 1,03, Nisan ayında 1,69, Mayıs ayında ise 0,95 oranında artış yaşadı.

Buna göre 5 aylık toplam enflasyon rakamı yüzde 4,98 oldu ve net maaşı 2 bin TL olan emekli geliri yüzde 4,99 oran artışla 2 bin 99 TL olacak. Yüzde 6,7 oranında zam yapılması durumunda ise 2 bin 134 Türk Lirası ödeme yapılacaktır... 

iOS uygulamamızı indirmek için Buraya Tıklayınız.

Android uygulamamızı indirmek için Buraya Tıklayınız.


Yorumlar