Anasayfa /  Foto Galeri

Elazığ depremine inanılmaz görüntüler! Ölü ve yaralılar var!

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde, Riçhter ölçeğine göre 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Elazığ depremine inanılmaz görüntüler! Ölü ve yaralılar var!

Elazığ depremine inanılmaz görüntüler! Ölü ve yaralılar var! - Sayfa 1

Elazığ depremine inanılmaz görüntüler! Ölü ve yaralılar var! 

Elazığ depremine inanılmaz görüntüler! Ölü ve yaralılar var! - Sayfa 2

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi'nin verilerine göre, saat 20.55'te merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan, 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem yerin 6,75 kilometre derinliğinde meydana geldi. İlk belirlemelere göre, deprem birçok çevre illerde de hissedildi.

Elazığ depremine inanılmaz görüntüler! Ölü ve yaralılar var! - Sayfa 3

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü de depremin büyüklüğünü 6.8, merkez üssünü de Sivrice olarak açıklarken derinliği 10 kilometre olarak bildirdi.

Elazığ depremine inanılmaz görüntüler! Ölü ve yaralılar var! - Sayfa 4

Elazığ Sivrice'de saat 20.55'de 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 6,8'lik depremde Elazığ'da 16, Malatya'da 4 kişi hayatını kaybetti, 1015 kişi yaralandı. Deprem sonrası büyüklükleri 2.7 ile 5.4 arasında değişen 184 artçı deprem kaydedildiği bildirildi. AFAD'dan yapılan açıklamada, "Afet bölgesindeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir." denildi. Bakan Murat Kurum, Elazığ'da 5 Malatya'da 25 binanın yıkıldığını belirtti.
Elazığ'da 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) Twitter hesabından yapılan bilgilendirmede, Sivrice ilçesinde saat 20.55'te 6,8 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Yerin 6,75 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem Türkiye'nin birçok şehrinde ve Kuzey Irak'ta da hissedildi.