Anasayfa /  Güncel

Ekrem İmamoğlu'ndan uyarı: Altyapımız yetersiz!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Afet ve Koordinasyon Merkezi'ne giderek hem incelemelerde hem de değerlendirmelerde bulundu.

Abone ol
Abone ol Editör Mehmet Durna 11 Ağustos 2022 10:11

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un beklediği sağanak yağış hakkında AKOM'da açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, sağanak yağışının saat 15.00 itibariyle Pendik, Tuzla, Maltepe ve Şile'de etkili olmasını beklediklerini dile getirdi. İmamoğlu, bazı bölgelerde altyapının yetersiz olduğunu belirterek vatandaşlara temkinli olmaları yönünde uyarılarda bulundu.

"SAAT 15.00 İTİBARİYLE BEKLİYORUZ"
Şu anda yağışın Sakarya- Kocaeli hattında etkili olduğunu belirten İmamoğlu, "Şu an itibarıyla yağışın Kocaeli ve Sakarya hattında daha etkili olacağı öngörüsü var. Saat 15.00'e kadar İstanbul'da bu illerin arasında ancak Pendik, Tuzla, Maltepe ve Şile'de daha etkili olacağını öngörüyoruz. Yine de bu günü kontrollü bir şekilde geçireceğiz" dedi.

"BAZI BÖLGELERDE HALA ALTYAPI YETERSİZ"
İmamoğlu'nun açıklamasının devamı şu şekilde:

"Biz 2.5 yıldır İstanbul'da hem İSKİ, hem altyapı ve yol bakım, hem de fen işleri gibi birimlerimizle beraber İstanbul'un altyapı ile ilgili ciddi sorunların bir kısmını çözdük. Ama elbette yatırımlarımız devam ediyor. Sağanak yağışların, anlık düşüşlerin olduğu noktalarda yaptığınız yatırım ya da oradaki alt yapının iyi olması buna tam yeterli olamayabiliyor. Bu manada sahada binlerce otobüsümüz hizmet ediyor.

"İETT ŞOFÖRLERİMİZE TALİMAT VERDİK"
İETT üzerinden de anlık yağışın düştüğü noktalara müdahale konusunda bütün şoförlerimiz talimatlı. Vatandaşlarımızın konforunu bozacak hatta daha ileri seviyeye gidecek bir takım olumsuzlukları anında giderme noktasında da tedbir almak gayreti içerisindeyiz. Benzer şeyi muhtarlıklarımız üzerinde de yürütmekteyiz."

AKOM, VALİLİK VE AFAD'DAN PEŞ PEŞE UYARILAR
Diğer yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Zonguldak'a turuncu kodlu uyarı verildi. Bugün sabahın ilk saatlerinde Kocaeli ve Sakarya'da etkisini gösteren, öğleden sonra da İstanbul'a gelmesi beklenen sağanak yağmurla ilgili AKOM, Valilik ve AFAD da peş peşe uyarılarda bulundu.

Yorumlar