Bugün altın ne kadar? 12 Ağustos Pazar çeyrek altın, gram, tam altın fiyatları..

Vatandaşlar altın fiyatlarındaki son dakika gelişmelerini büyük bir merakla takip ediyor. Piyasalarda yaşanan hareketlilik altın fiyatlarında da etkili oluyor. Düğün sezonunda olmamız ve evlenen çiftlere takılan altın Türk kültüründe örf ve adet gibi görünmekte. Düğüne katılacak olan vatandaşların internet üzerinde en çok araştırdığı konuların başında "Altın fiyatları ne kadar oldu" sorusu.

Bugün altın ne kadar? 12 Ağustos Pazar çeyrek altın, gram, tam altın fiyatları..

10 Ağustos Cuma günü yükselişle başlayan altın fiyatları 12 Ağustos pazar günü birazda olsa düşüşe geçti. Cuma gününden beri en çok aranan soruların başında gelen "altın ne kadar oldu? Çeyrek altın kaç lira? gibi soruların cevabı haberimizde. Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın ne kadar oldu? Güncel altın fiyatları haberimizde...

Bir kaç gündür altın fiyatlarında yaşanan hareketlilik vatandaşların internette en çok aradığı konuların başında geliyor. "Altın fiyatları ne kadar oldu" sorusunun cevabı haberimizde. Düğün sezonunda olunması ve evlenen çiftlere altın takılması Türk adetlerinin başında geliyor. Evlenecek çiftler ve düğüne katılacak olan davetliler altın fiyatlarının araştırmasını yapıyor. Gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın ve cumhuriyet altını fiyatları araştırması yapan bireyler için altınla ilgili tüm detaylar haberimizde.

ALTIN FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Altın 12 Ağustos pazar gününe yükselişle başladı. Altında yaşanan hareketlilik devam ediyor. İşte 12 Ağustos Pazar güncel altın fiyatları...

GRAM ALTIN NE KADAR?

Gram altın konusunda da araştırmalar yapan vatandaşlar altının gramının ne kadar olduğunu araştırıyor. Çeyrek altından sonra en çok tercih edilen altın türleri arasında yer alan gram altın bu sabah saatlerinde 249,72 TL'den alınırken 249,83 TL'den satılıyor.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Şüphesiz ülkemizde altın denilince akla ilk gelen altın türü çeyrek altındır. Hem yastıkaltı altınları denilen birikim altınları hem de düğünlerde hediye edilen takıların çoğu çeyrek altındır. Çeyrek altın 11 Ağustos Cumartesi sabahı 382,46 TL'den alınırken 392,60 TL'den satılmaktadır.

YARIM ALTIN NE KADAR?

Yarım altın fiyatları da vatandaşlar tarafından merak edilen konular arasında. Yarım altın, yeni evlenen çiftlere aileleri ve dostları tarafından hediye edilen altın türlerindendir. Yarım altın bu sabah 762,53 TL'den alınırken 785,20 TL'den satılmaktadır.

TAM ALTIN NE KADAR?

Tam altın alacaklar altın fiyatlarını yakından takip ediyor. Tam altın bu sabah saatlerinde 1.051,77 TL'den alınırken 1.077,95 TL'den satılmaktadır. Tam altın genelde birikim amacıyla satın alınan altın türlerindendir.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Cumhuriyet altını ile çeyrek altın arasında benzerlikler söz konusudur. İki altın türü de birikim ve yatırım amacıyla satın alınır. Cumhuriyet altının gramı ve fiyatı daha pahalı olduğundan uzun vadeli düşünülür ve kolay kolay bozdurulmaz. Cumhuriyet altını bu sabah saatlerinde 1.580,00 TL'den alınırken 1.600,00 TL'den satılmaktadır.

ATA ALTIN

ALIŞ: 1.577,65

SATIŞ: 1.623,22

14 AYAR ALTIN

ALIŞ: 136,25

SATIŞ: 136,87

18 AYAR ALTIN

ALIŞ: 174,50

SATIŞ: 175,29

22 AYAR BİLEZİK

ALIŞ: 218,00

SATIŞ:218,99

Kaynak: Sabah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER