Anasayfa /  Eğitim

E-devlet üzerinden üniversite kaydı nasıl yapılır? 2018 üniversite elektronik kayıtl tarihleri nedir?

YKS tercih sonuçlarının ardından üniversite kayıt işlemler e-Devlet'te bugün başlarken, ÖSYM'den başvurularının ne zaman sona ereceğine dair tarih açıklaması geldi. Üniversiteyi kazanan öğrenciler kayıt üzerinden gerekli kayıt belgeleri sorgularken Google’da en çok aranan KYK yurt başvuruları - KYK burs başvuruları ne zaman başlıyor sorusu oldu. Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, öğrencilerin merak ettiği o soruya cevap verdi.

Abone ol
Abone ol 03 Eylül 2018 10:54

YKS tercih sonuçlarının ardından üniversite kayıt işlemler e-Devlet'te bugün başlarken, ÖSYM'den başvurularının ne zaman sona ereceğine dair tarih açıklaması geldi. Üniversiteyi kazanan öğrenciler kayıt üzerinden gerekli kayıt belgeleri sorgularken Google’da en çok aranan KYK yurt başvuruları - KYK burs başvuruları ne zaman başlıyor sorusu oldu. Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, öğrencilerin merak ettiği o soruya cevap verdi.

Üniversite kayıt işlemleri nasıl yapılır, gerekli evraklar nelerdir? 31 Ağustos 2018 tarihinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından YKS ‘Üniversite’ yerleştirme sonuçları, açıklandıktan sonra kazanan öğrenciler için merak edilen sorulara cevap verildi. Merak edilen sorular ve cevaplar haber içeriğinde…

ÜNİVERSİTE KAYIT BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin resmi web sitesinde yapılan açıklama: YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 03-07 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 03-05 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

E-DEVLET SAYFASI ÜZERİNDEN BAŞVURULAR GERÇEKLEŞEBİLİYOR

3 Eylül - 5 Eylül 2018 tarihleri içerisinde üniversite kayıt e-Devlet'in işlem sayfasında yapılabiliyor. İnternet üzerinden başvuru yapmak için tıklayınız

2018 ÜNİVERSİTE KAYIT BELGELERİ NELERDİR?

Kurumlar tarafından yapılan açıklamaya göre gerekli kayıt-evrak belgeleri: Öğrencinin ÖSYS sonuç belgesi, mezuniyet belgesi, nüfus cüzdanı onaylı örneği, ikametgah ile ilgili beyanı, askerlik çağında olanlar için “bir fakülte veya yüksekokula kaydolmasında askerlikçe bir sakınca olmadığı”na dair belge”, 12 adet 4.5 x 6 (cm) ebadında fotoğraf (fotoğraflar son altı ay içinde, önden, başı ve boynu açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde olmalıdır.)

KYK YURT BAŞVURULARI BAŞLAMA TARİHİ

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, KYK yurt kayıtları ne zaman başlıyor, sorusunun cevabını verdi. Bakan Yardımcısı Sinan Aksu, üniversite kayıtları 3 Eylül’de başladığını açıkladı. Aynı gün yurt başvurularının başlayacağını söyledi. Yurt başvuruları, e-Devlet'in yurtkur sayfasında yapılacak

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Burs başvuruları, tüm üniversite öğrencilerinin başvuracağı için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, DGS tercih sonuçlarını açıkladıktan sonra burs başvuruları kurum tarafından resmi web sitesinde başlatılacaktır.
Etiketler üniversite kayıt
Yorumlar