Anasayfa /  Foto Galeri

E-Devlet ücretsiz maske nasıl alınır? Corona virüsü için EpttAVM maske başvuru formu ekranı!

açıklanan habere göre corona virüs tedbirleri kapsamında vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılacak. Bakanlıklar, tüm Türkiye'nin merakla beklediği ücretsiz maskelerin vatandaşlara dağıtılmaya başlanacağı açıklandı. Büyük bir mutlulukla karşılanan açıklamanın detaylarına göre vatandaşlara her hafta 1 paket (toplam 5 adet) maske ücretsiz olarak dağıtılacak. Peki merakla araştırılanÜcretsiz maske nasıl alınır, başvuru nasıl yapılır?

E-Devlet ücretsiz maske nasıl alınır? Corona virüsü için EpttAVM maske başvuru formu ekranı! - Sayfa 1

T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın almış olduğu ortak karar doğrultusunda, ePttAVM ile 20-65 yaş arası vatandaşlara ücretsiz maske temin edileceği son dakika olarak açıklandı. Bu uygulama sayesinde vatandaşlar her hafta 1 paket (içerisinde 5 tane bulunan) ücretsiz maske alabilecek. Dün yaşanan bu gelişmelerin ardından ePTTAvm üzerinde yoğunluk yaşanmış ve vatandaşlar erişim sorunu yaşamışlardı. Yoğun talep üzerine, daha sağlıklı hizmet verilmesi için ePttAVM maske dağıtımı artık e-Devlet üzerinden yürütülecek. Peki, ücretsiz maske alımı nasıl yapılacak? Ücretsiz maske almak isteyen vatandaşlarımızın, e-Devlet aracılığı ile maskeleri nasıl temin edeceğine ilişkin adımlar haberimizde yer alıyor.

E-Devlet ücretsiz maske nasıl alınır? Corona virüsü için EpttAVM maske başvuru formu ekranı! - Sayfa 2

ÜCRETSİZ MASKE NASIL ALINIR? BAŞVURULAR NEREDEN GERÇEKLEŞTİRİLİYOR?

Öncelikle vatandaşların artık ePttAVM değil E-DEVLET üzerinden ücretsiz maske alımı başvuru formunu doldurması gerekecek. Sonrasında, maske dağıtımı tamamen ücretsiz olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı koordinesinde yine PTT tarafından yapılacak.

E-Devlet ücretsiz maske nasıl alınır? Corona virüsü için EpttAVM maske başvuru formu ekranı! - Sayfa 3

ePttAVM'de yapılan yeni duyuruya göre, E-Devlet üzerinden başvuru formunu dolduran her vatandaş, 5 Adet 3 Katlı Cerrahi Maske temin edebilecek ve karşılığında hiçbir bedel ödemeyecek.

İşte, ücretsiz maske için adım adım yapılması gerekenler...

E-Devlet ücretsiz maske nasıl alınır? Corona virüsü için EpttAVM maske başvuru formu ekranı! - Sayfa 4

E-DEVLET ÜCRETSİZ CORONA VİRÜS MASKESİ

T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın almış olduğu karara istinaden; online ortamda e-Devlet üzerinden vatandaşlara ücretsiz olarak maske temini sağlanacak.

ePttAVM internet sitesinde yapılan yeni açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Değerli Vatandaşlarımız,

Yoğun ilginize teşekkür ediyoruz.

Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.