Anasayfa /  Dünya

Dünyayı şaşkına çeviren olay! Kaplanın corona virüs testi...

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan virüsle ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Virüsün en hızlı yayıldığı yer olan ABD'de kaplanın kovid-19 testi pozitif çıktı.

Abone ol
Abone ol 06 Nisan 2020 10:56

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan virüsle ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Virüsün en hızlı yayıldığı yer olan ABD'de kaplanın kovid-19 testi pozitif çıktı.

ABD Yaban Hayatı Koruma Cemiyetinin yaptığı yazılı açıklamada, 4 yaşındaki Malezya kaplanı Nadia'da görülen semptomlar üzerine yapılan Kovid-19 testinin pozitif çıktığı kaydedildi.

NEW YORK’TA BİR KAPLANDA VİRÜS TESPİT EDİLDİ

 New York’un Bronx kasabasında bulunan Bronx Hayvanat Bahçesi’nde Nadia isimli Malezyalı bir kaplana koronavirüs teşhisi konulduğu belirtildi.

Ayrıca toplam 5 aslan ve kaplanda da hafif semptomların görüldüğü belirtiliyor. Virüsün Nadia’ya daha önce semptomları hiç göstermemiş olan bir çalışandan geçmiş olabileceği belirtiliyor. Hayvanat bahçesi 16 Mart’tan itibaren kapalı.

 

FAUCİ: KORONAVİRÜS MEVSİMSEL OLABİLİR

 ABD Ulusal Alerji ve Enfeksiyon hastalıkları Enstitüsü Başkanı Dr. Anthony Fauci, koronavirüsün ‘mevsimsel’ bir hastalık olabileceğini söyledi. Fauci ayrıca, virüsün muhtemelen bu yıl tamamen ortadan kalkmayacağını ve dünya tarafından kontrol altına almazsa, ‘mevsimsel bir nitelik kazanacağını’ söyledi. Fauci’nin koronavirüs testi negatif çıktı.

 

 TRUMP: İLACI KULLANIN

Trump, belirli sıtma türlerinin önlenmesi ve tedavisi için kullanılan bir ilaç olan hidroksiklorokinin kullanılması için öneride bulunarak, “Umarım kullanırlar, ben de kullanabilirim, doktorlarıma sormam lazım. Kaybedecek neyiniz var, alın ve deneyin. Seçim hastaların ve onların doktorlarının seçimi. İşe yararsa Tanrı’nın bir hediyesi olabilir” ifadelerini kullandı. Sıtma ilacının koronavirüs tedavisinde işe yaradığına dair kanıtlanmış bir çalışma bulunmuyor.

 

 

Yorumlar