Lüks otele saldırı: Ortalık savaş alanına döndü!

Afrika ülkesi Kenya'nın başkenti Nairobi'de bir otelden patlama sesleri yükseldi. Görgü tanıkları 2 ayrı patlama sesinin yanı sıra silah sesleri duyduklarını söyledi. 1 kişinin öldüğü 4 kişinin yaralandığı saldırıyı Eş-Şebab örgütü üstlendi.

Lüks otele saldırı: Ortalık savaş alanına döndü!

Kenya'nın başkenti Nairobi'de bir otel yakınlarında patlama ve silah sesleri duyuldu. Ulusal medyada yer alan haberlere göre, başkentin Westland bölgesinde 'DusitD2' adlı otelin yakınında meydana gelen patlamanın ardından çatışma çıktı. Gelen ilk bilgilere göre saldırıda bir kişi öldü dört kişi yaralandı. Saldırıyı Eş-Şabab üstlendi.

Yerel televizyonun yayınladığı görüntülerde otelden dumanlar yükseldiği görülebiliyor. Bir otel çalışanı, "Saldırı altındayız" ifadelerini kullandı. Polis ise soygun şüphesi üzerine bölgeyi kordon altına aldığını açıkladı.

Gelen görüntülerde bazı yaralıların bölgeden kaçmaya çalıştığı görülüyor. Yerel medya terör saldırısından şüphelenildiğini aktardı. Olaya polislerin yanı sıra askerler de müdahale ediyor.

EŞ-ŞEBAB'TAN SALDIRI AÇIKLAMASI

Eş-Şebab örgütü Kenya'daki saldırıyı üstlendi. Örgütün askeri operasyonlar sözcüsü Abdiasis Ebu Musab, "Nairobi'deki saldırının arkasında biz varız. Operasyonlarımız devam ediyor" açıklamasını yaptı.

Eş-Şebab örgütü sık sık Kenya'da saldırılar gerçekleştiriyor. Örgüt 2013 yılında bir alışveriş merkezine yaptığı saldırıda 67 kişiyi öldürmüştü. 2015 yılında ise bir üniversiteye yapılan Eş-Şebab saldırısı nedeniyle 147 kişi ölmüştü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER