İran'da Putin'i şaşırtan canlı yayın sürprizi!

Rusya lideri Vladimir Putin’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ikili görüşmesinin ve ardından üçlü zirvenin televizyonlar tarafından canlı yayınlanması Putin için sürpriz oldu.

İran'da Putin'i şaşırtan canlı yayın sürprizi!

İran’ın başkenti Tahran’da yapılan Suriye konulu ve özellikle İdlib vilayetinin kaderini belirleyecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani zirvesinin yankıları sürerken, ilginç detaylar da ortaya çıkıyor.

İRANLI YAYIN KURULUŞU YAYINI KESMEDİ, ZİRVE CANLI YAYINLANDI

Tahran’daki zirvenin açılış konuşmalarının ardından basına kapalı devam etmesi bekleniyordu.

Basın mensupları, açılış konuşmalarının ardından basın toplantısının yapılacağı salona alındı. Ancak daha sonra İranlı yetkili yayın kuruluşunun yayını kesmediği ortaya çıktı.

Bu karardan Türkiye ve Rusya tarafının bilgisi olmadığı öğrenildi. Bu tür zirvelerde müzakerelerin basına kapalı yapıldığı biliniyor.

ÜÇLÜ ZİRVENİN CANLI YAYINLANMASI PUTİN'İ ŞAŞIRTTI

Zirvenin televizyonlar tarafından canlı yayınlanması Putin'i şaşırttı.

YAYINDAN HABERİ OLMADIĞI İÇİN DOĞAL DAVRANIYORDU

İkili görüşmede samimi ve protokol dışı davranışlarla dikkat çeken Rusya lideri televizyonlara çıktığını öğrenince “Naklen yayında olduğumuzu bilmiyorum” dediği öğrenildi.

İRAN: YANLIŞLIKLA DEĞİL, BİLİNÇLİ OLARAK CANLI YAYINLADIK

Daha sonra üç liderin konuşmasının da canlı yayınlanmasının Rus cephesinin bilgisi dahilinde olmadığı ortaya çıkarken, İran tarafı görüşmenin ‘yanlışlıkla’ değil, bilinçli şekilde canlı yayınlandığını aktardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER