Anasayfa /  Foto Galeri

Dünya sarılma gününüz kutlu olsun! En güzel Dünya Sarılma Günü sözleri ve fotoğrafları!

Dünya Sarılma Günü, bugün dünya genelinde birlikteliği, barışı, sevgiyi ve saygıyı artırmak adına düzenlenmiştir gündür. Bu özel günü sevdikleriyle güzel bir fotoğraf paylaşarak veya sosyal medya hesaplarında güzel bir söz paylaşarak geçirmek isteyenler konuyu mercek altına aldı. En güzel Dünya Sarılma Günü fotoğrafları, görselleri ve resimleri araştırılıyor. Peki Dünya Sarılma Günü ne zaman? İşte en güzel Dünya Sarılma Günü sözleri ve tüm bu soruların yanıtları...

Dünya sarılma gününüz kutlu olsun! En güzel Dünya Sarılma Günü sözleri ve fotoğrafları! - Sayfa 1

DÜNYA SARILMA GÜNÜ NE ZAMAN?

Bugünün anlamı; hiçbir kelimenin ya da kavramın ayrımı yapılmadan birbirimize sarılmak. Neden aramadan, herkese sevgiyi ve şefkati gösterme günü. Aslında sadece bir gün yapılması gereken bir şey değil; savaşların, kavgaların ve silahların içinde her gün yapılması gereken bir şeydir sarılmak.

Dünya sarılma gününüz kutlu olsun! En güzel Dünya Sarılma Günü sözleri ve fotoğrafları! - Sayfa 2

Bu günün ilk hareketi; Michigan şehrinde 21 Ocak 1986’da gerçekleşti ve o zamandan beri ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya, Almanya ve Polonya’da her yıl kutlanmaktadır. Fikrin sahibi Kevin Zaborney; ABD’nin Clio şehrinde sıradan biriydi ve bu fikri yayan da bir papazdı. Bu fikri bulduğunda henüz 24 yaşındaydı. Tabii ki bu fikri bulduğunda dünyaca tanınacak ve benimsenecek bir fikir olduğunu bilmiyordu. Ama aynı zamanda, popülariteye göre bu gün, bir sürpriz niteliğinde oldu.

Dünya sarılma gününüz kutlu olsun! En güzel Dünya Sarılma Günü sözleri ve fotoğrafları! - Sayfa 3

Michigan Üniversitesi‘nde Psikoloji bölümü okurken, “Böyle bir fikir düşünmüştüm ve kucaklaşmanın insan üzerindeki olumlu etkilerini gözlemlemek için bu günde bir gözlem yapmaya karar vermiştim” diyen Zaborney için, daha sonra, Chase’in Yıllık Özel Günler takviminde bu günün yayınlanması büyük bir sürpriz oldu.

Dünya sarılma gününüz kutlu olsun! En güzel Dünya Sarılma Günü sözleri ve fotoğrafları! - Sayfa 4

Şimdilerde ise Dünya Kucaklaşma Günü, bütün dünyada kutlanıyor. ABD, bu günü bütün dünyada kutlamak için patentini de almış bulunmakta. İnsanların sebepsiz yere, birbirlerine kucak açtığı bu gün; tanımadığınız insanlarla kucaklaşarak etkileşmenizi sağlıyor. Sadece bir gün değil, her gün kucaklaşmak ve sevgiyi yaymak umuduyla…