Anasayfa /  Foto Galeri

Dünya Günü (Earth Day) ile ilgili sözler kısa, uzun ve anlamlı mesajlar...

22 Nisan Dünya Günü sözlerini derledik. Dünya günü hakkında gelişmeler aranıyor. Dünya güzelliklerine ve yaşamına yönelik kutlamaları içeren 22 Nisan Dünya Günü ile ilgili sözler ve mesajlar dikkat çekiyor. İlk kez 1969 yılında ortaya atılan fikir doğrultusunda her yıl çeşitli etkinlilerle kutlanan Dünya Günü nedir, ne zaman kutlanır? İşte, Dünya Günü mesajları ve sözleri haberlerimizde.

Dünya Günü (Earth Day) ile ilgili sözler kısa, uzun ve anlamlı mesajlar... - Sayfa 1

Bu özel gün ilk olarak 1970 yılında aynı adla kutlanmış ve bu kutlamalarda emiz 'Hava Yasası' ve 'Temiz Su Yasaları' hazırlanmıştır. Okuyucular Dünya Günü'nde anlamlı ve kısa, uzun Dünya Günü sözleri ve mesajlarını sevdiklerine göndermek üzere arıyor. İşte, 22 Nisan Dünya Günü ile ilgili sözler...

Dünya Günü (Earth Day) ile ilgili sözler kısa, uzun ve anlamlı mesajlar... - Sayfa 2

DÜNYA GÜNÜ NEDİR, NE ZAMAN? 
22 Nisan Dünya Günü, ilk olarak San Francisco’da 1969 yılında düzenlenen Ulusal UNESCO Dünya Konferansında John McConnell tarafından dünyamızın yaşamı ve güzelliğini kutlayarak karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekmek amacıyla bir özel gün düzenlenmesi fikri ile ortaya çıkmıştır.

Dünya Günü (Earth Day) ile ilgili sözler kısa, uzun ve anlamlı mesajlar... - Sayfa 3

John McConnell, Dünya Günü kutlamaları için tarih olarak ekinoks zamanı yani 21 Mart'ı önermiştir. Daha sonra ise çevre sorunlarına büyük bir kamuoyu ile tepki gösteren ilk hareket, Wisconsin Senatörü Gaylord Nelson’un desteği ile ve Denis Hayes'in organizatörlüğünde 22 Nisan 1970 günü ilk Dünya Günü kutlamaları olarak tarihe geçmiştir. Bu kutlamalara yaklaşık 20 milyon kişi katılmış, birçok konferans ve sempozyum düzenlenerek, çevre sorunlarına dikkat çekilerek ABD’nin ilk 'Temiz Hava Yasası' ve 'Temiz Su Yasaları' hazırlanmıştır.

Dünya Günü (Earth Day) ile ilgili sözler kısa, uzun ve anlamlı mesajlar... - Sayfa 4

 İşte, Dünya Günü mesajları ve sözleri