Anasayfa /  Ekonomi /  Memurlar

DSİ: İlkokul ve Lise Mezunu Memur Alımı Yapacak

Devlet Personel Başkanlığı' nda geçtiğimiz günlerde yayımlanan duyuru dahilinde, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve daha çok sayıda kurum bünyesine 2828 sayılı kanun kapsamında memur alımlarının yapılacağı aktarıldı. 

Abone ol
Abone ol 07 Aralık 2018 10:30

Memur alımları için çok sayıda kadro ve kurum söz konusu iken, bu ilanlara başvuruların tercihler üzerinden gerçekleştirileceğini ve yalnızca 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında değerlendirilebilecek kişilerin başvuru yapabilecek.

2828 sayılı kanun, devlet tarafından korunması kararı alınan, devlet eliyle yetiştirilmiş kişileri ifade etmektedir. Bu kişiler devlet tarafından, alınacak tercihlerin sonrasında gerçekleşecek kura çekimiyle kamuoyuna aktarılacak ve ilgili tercih kadrolarına göre memur olarak atanacaklardır. Kura çekimleri, tercihlerin alınmasının ardından ilan edilen tarihte noter huzurunda yapılacaktır.

KADRO DAĞILIMI

DSİ memur alımı en az ilkokul ve lise mezunu adaylar tarafından tercih edilebilecek kadrolarda ilana çıkmıştır. Bu ilanlara tercihlerini yalnızca ilkokul ve lise mezunu olan ve 2828 sayılı Sosyal Hizmetler kanununa dahil, hak sahipliği bulunan kişiler gerçekleştirebilirler. 

DSİ memur alım tercihlerinde ilkokul eğitim düzeyinden 12, lise eğitim düzeyinden ise 26 memur alımı yapılacaktır.


Yorumlar