Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Donald Trump'ın evini FBI bastı! büyük şok yaşadı!

Amerika Eski Başkanı Donald Trump'ın evini FBI bastı. Ekipler Mar a Lago tatil köyündeki evinde arama yaptı. İşte detaylar...

Abone ol
Abone ol Editör Mehmet Durna 09 Ağustos 2022 11:46

Başkan olduğu dönemde hem ülkesinde hem de dünyada çokça konuşulan Donald Trump, büyük bir şok yaşadı.  Federal Soruşturma Bürosu FBI eski Başkan Donald Trump’ın evi Mar a Lago tatil köyünde arama yaptı. Trump yaşananları "daha önce bir ABD Başkanı'nın başına böyle bir şey gelmedi" sözleriyle dikkat çekti. 

Trump baskını doğruladı

Gelişmeyi doğrulayan ve tepki gösteren Trump “Florida, Palm Beach'teki güzel evim Mar-A-Lago şu anda kalabalık bir FBI ajan grubu tarafından işgal ve kuşatma altında. Daha önce bir ABD Başkanının başına böyle bir şey gelmedi” dedi.

Baskın habersiz gerçekleştiği için Trump öfkeli

FBI ajanlarının mülkünde bulunan bir kasayı kırdığını iddia eden Trump, "İlgili devlet kurumlarıyla yapılan çalışma ve iş birliğinden sonra evime yapılan bu habersiz baskın gerekli veya uygun değildir" değerlendirmesinde bulundu.

Soruşturma ilgili olarak FBI baskın yaptı

Associated Press, konudan bilgisi bulunan kişilere dayanarak, FBI aramasının, Trump'ın Beyaz Saray'daki görevi sırasında Florida'daki ikametgahına gizli kayıtları alıp almadığına ilişkin bir soruşturmayla ilgili olduğunu belirtti.

Gizli kayıtlar araştırılıyor

Adalet Bakanlığının, bu yılın başlarında Ulusal Arşivler ve Kayıtlar İdaresi tarafından Mar-A-Lago'dan alınan 15 kutu belgenin içinden çıkan gizli kayıtların varlığını araştırdığı kaydedildi.

Federal yasaların, gizli devlet belgelerinin yasalarca belirlenmiş yetkili yerlerden dışarı çıkarılmasını yasakladığı bilgisi paylaşıldı.

Yorumlar