Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Diyanet'ten Cübbeli Ahmet'in iddialarına yanıt geldi

'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü 'iç savaşa destek vermiş olacaklar' diyerek seslendiği Diyanet'ten 'Selefi-Vahhabi' yanıtı geldi. Diyanet, "İddialar gerçeği yansıtmaktan uzak olup son derece rahatsız edici ve üzücüdür" dedi.

Abone ol
Abone ol 19 Temmuz 2022 21:37

'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün "yurt dışından Türkiye'ye gelip vaaz veren Vahhabilere izin verilmemeli. Aksi takdirde iç savaşa destek vermiş olacaklardır" sözlerine Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yanıt geldi.

Diyanet'ten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Başkanlığımız, başta cami ve Kur'an kurslarımız olmak üzere hizmet verdiği her alanda sağduyulu ve tutarlı bir üslupla din hizmeti yürütmektedir...

İfrat ve tefritten uzak, sade ve mutedil bir dini hayata rehberlik etmek, her türlü din istismarına ve fitne ateşine karşı müteyakkız davranarak toplumumuzu bilinçlendirmek, Diyanet İşleri Başkanlığımızın vazgeçilmez görevidir

Son günlerde bazı medya mecralarında yer alan ve başkanlığımızı Selefi-Vahhabi fikir akımlarının ülkemizde yaygınlaşmasına hizmet etmekle suçlayan haber ve paylaşımlar, gerçeği yansıtmaktan uzak olup son derece rahatsız edici ve üzücüdür."

Yorumlar