Anasayfa /  Foto Galeri

Dışarı çıkacaklar dikkat! Meteoroloji'den 22 kent için sarı ve turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre bugün hava sıcaklıkları ülke genelinde 6 ila 10 derece azalacak. Meteoroloji'nin yayınladığı "Meteo Uyarı" haritasına göre; bugün 4 ile turuncu, 18 ile sarı ise kodlu uyarı yapıldı. İşte 10 Kasım çarşamba günü hava durumu raporu...

Dışarı çıkacaklar dikkat! Meteoroloji'den 22 kent için sarı ve turuncu kodlu uyarı - Sayfa 1

Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre bugün hava sıcaklıkları ülke genelinde 6 ila 10 derece azalacak. Bugün Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olması beklenen yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve İç Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Meteoroloji 22 kent için sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulundu. İşte 10 Kasım çarşamba günü hava durumu raporu...

Dışarı çıkacaklar dikkat! Meteoroloji'den 22 kent için sarı ve turuncu kodlu uyarı - Sayfa 2

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Kahramanmaraş, Malatya ve Van çevreleri ile Adana ve Mersin'in kuzey kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olması beklenen yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve İç Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

Dışarı çıkacaklar dikkat! Meteoroloji'den 22 kent için sarı ve turuncu kodlu uyarı - Sayfa 3

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının ülkemiz genelinde hissedilir derecede (6 ila 10 derece) azalarak mevsim normalleri civarına, kuzey, iç ve doğu kesimlerde yer yer mevsim normallerinin altına ineceği tahmin ediliyor.

Dışarı çıkacaklar dikkat! Meteoroloji'den 22 kent için sarı ve turuncu kodlu uyarı - Sayfa 4

RÜZGAR: Batı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz bölgesinde kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun güneyinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (30-70 km/sa), Kuzey ve İç Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Akdeniz'in iç kesimlerinde yer yer kısa süreli fırtına (50 ila 70, yer yer 90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.