Anasayfa /  Popüler  /  Kim kimdir

Diriliş Ertuğrul'un Yeni karakteri Mahperi Hatun kimdir? Sinem Öztürk Kimdir?

Diriliş #Ertuğrul her bölümünde izleyiciyi ekrana kilitlemeye 106.bölümü ile de devam ediyor. Çarşamba günlerinin vazgeçilmezi olan dizi oyuncuları da büyük beğeni topluyor. Diriliş Ertuğrul göz dolduran oyuncu kadrosuna yeni isimler gelmeye devam ediyor? Emir Saadettin’in Saray içerisinde çıkardığı tahta kavgaları ile diziye dahil olan Mahberi hatun kimdir? Yeni karakteri hangi oyuncu canlandırıyor? Merak edilen soruların cevabı detayları ile haberimizde.

Abone ol
Abone ol 15 Şubat 2018 03:15

Reyting yarışında liderlik koltuğuna oturan Diriliş Ertuğrul her bölümü büyük bir heyecan ile izleniyor. TRT 1 ekranlarında yayınlanan dizi dev oyuncu kadrosuna yeni isimler dahil olmaya devam ediyor. Yeni bölümünde ise Mahperi Hatun karakteri Diriliş Ertuğrul'a dahil oldu. Dizinin hayranları tarafından yeni giren karakter araştırılmaya başlandı. Peki Mahperi Hatun kimdir? Yeni karakteri hangi oyuncu canlandırıyor? Detaylar haberimizde...

MAHPERİ HATUN KİMDİR?

Emir Saadettin kendi hainliği ortaya çıkmasın diye başka bir emiri resmen yaktı. Hainlikle alakası olmayan Emiri kendisine hain denilmesine dayanamayıp kendisini zindanda astı. Emir Bununla da kalmayıp Sultan Alaaddin Keykubat’tan yerine kimin geleceğini duyunca hemen şahzadeliğe aday olan Mahperi hatunun oğlu KeyHüsrev’in başa geçmesini ve yönetilmesinin daha kolay olacağını düşündüğü için en güvendiği adamı ile haber gönderir. Mahperi hatun ise emir Sadettin’in böyle zamansız çağırmasına anlam veremez. Ancak Emir Saadettin’i de kırmak istediğinden en güvendiği adamını gönderir.

Emir Mahperi’nin adamına Sultan Alaaddin’in kendisinin yerine küçük oğlu Kılıçaslan’ı geçirmek istediğini bu konuda taşgınlık çıkarmazlarsa tahta ve padişahlık hayal olacağını söyleyip ortalığı bir güzel karıştırır. Mahperi’ hatunun adamı Emir Saadettinden öğrendiği olayı anlatır anlatmaz Mahperi hatun usule göre başa kendi oğlu büyük olduğu için onun geçmesi gerektiğini Selçuklu hanedanında genellikle böyle olduğunu söyleyip hemen Konya’ya gitmek için hazırlıklara başlarlar. Tabi oğlu Keyhüsrev’i de alıp Konya’ya gider.

MAHPERİ HATUNU CANLANDIRAN SİNEM ÖZTÜRK KİMDİR?

İstanbul'daki Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde sinema bölümü mezunudur.Bugüne kadar 26 kısa metrajlı filmde oynadı ve 8 kısa film çekti. Yönetmenliğini Hamdi Alkan'ın yaptığı Arka Sıradakiler adlı dizide Gamze karakterini canlandırdı. 18 Nisan 2014 tarihinde final yapan ve atv'de yayınlanan Huzur Sokağı adlı dizide Şükran'ı oynadı. Ayrı zamanda TRT Türk'te yayınlanan Fikir Atölyesi isimli programı sundu. 2015'te Star TV'de yayınlanan Kiralık Aşk dizisinde Yasemin karakterini canlandırmıştır.

İlk Tv karşlısına 2006 yılında yayınlanan “Alonya” adlı dizide “Emine Karakterine hayat verir” buradaki gösterdiği başarı ile kendi yıldızının parlamasına ve ülke çapında önemli ve tanınan bir oyuncu olmasını sağlayan 2007 yılında yayınlanan “Arka Sıradakiler” adlı tv dizisinde “Gamze” karakterine hayat verdi. Sadece dizi alanında değil sinema alanında da bir çok başarılı projelere imza atmıştır. 2007 yılında “Ayak Altın” filmi ile ilk defa sinema filminde rol almıştır. Ardından “Derslerimiz Atatürk” adlı sinema filminde Öğretmen rolünü başarı ile canlandırmıştır. Diriliş kadrosuna dahil olmadan Kurtlar Vadisi Vatan Sinema Filminde Deniz komutanı canlandırmıştı.


Yorumlar