Anasayfa /  Magazin

Dilber Ay'ın hayatı ve filmleri Dilber AY hangi filmlerde oynadı? Dilber Ay'ın eşi İbrahim Karakaş kimdir?

Güçlü sesinin yanı sıra son zamanlarda oyunculuk performansı ile de konuşulan Dilber Ay aslen Kahramanmaraşlı ve 63 yaşında. Aşiret kızı olan Dilber Ay ilk evliliğini 13 yaşındayken zorla yaptı ve 2 çocuğu oldu. Daha sonra Almanya'ya giden Dilber Ay, 1988 yılında İbrahim Karakaş ile evlendi. İbrahim Karakaş kimdir, kaç yaşında ne iş yapıyor?

Abone ol
Abone ol 30 Nisan 2019 00:29

Kendine has tarzı ve güçlü sesi ile çok sevilen isimlerden biri olan Dilber Ay'ın özel hayatı her dönem merak merak konusu oldu. Aşiret kızı olan Dilber Ay aslen Kahramanmaraşlı ve 63 yaşında. Daha önce henüz 13 yaşındayken babası tarafından zorla yaşlı bir adamla evlendirilen Dilber Ay'ın 2 çocuğu oldu. Dilber Ay'ın 25 tane torunu var. Daha sonra 1998 yılında Almanya'da İbrahim Karakaç ile evlendi aralarındaki 12 yaş fark hiç sorun olmadı. Peki kimdir Dilber Ay'ın eşi, kaç yaşında, ne iş yapıyor? 

DİLBER AY KİMDİR: Türk halk müziği sanatçısı, söz yazarı ve sunucu Dilber Ay, 1 Ocak 1956'da Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesinde dünyaya geldi.

Kureyşan aşiretine bağlı olan bir aileden gelen Dilber Ay, ilkokul 3. sınıfa kadar okudu. Ailesi ile birlikte Kahramanmaraş'tan önce Ankara'ya, oradan da Bolu-Düzce taraflarına göç ederek yerleşti. Düzce'de okula devam edemeyip 13 yaşında iken yaşlı bir adamla evlendirildi.

Evlenmeden önce Düzce'ye güzel ses aramak için radyocular gelmişti. 1969’da TRT Radyosu’nun düzenlediği yarışmada Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim türküsünü söyledi ve düzenlenen güzel ses yarışmasında birinci oldu.

İki çocuk annesi olduktan bir müddet sonra evlendiği kişiden ayrıldı. Radyoda tanındıktan sonra 24 albümü oldu. Almanya'da iki kere hapis yattı. 1998 yılında Almanya'da iken İbrahim Karakaş ile evlendi.

ibrahim karakaş ile ilgili görsel sonucu

Arabesk müziğinin ünlü ismi Dilber Ay (63), geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Düzce’nin Ağa Mahallesi’nde oturan Dilber Ay, geçtiğimiz gün akrabalarını ziyaret için Ankara’ya gitti. Ayaklarında aniden gelişen şişlikler nedeniyle Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Dilber Ay, geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti. Dilber Ay’ın cenazesinin Düzce’de toprağa verileceği öğrenildi.

Filmleri :

Filmleri :

2018 - Yol Arkadaşım 2 (Sinema Filmi)

2017 - Çam Yarması (Sinema Filmi)

2017 - Yol Arkadaşım (konuk oyuncu)(Sinema Filmi)

2016 - 2018 - Arka Sokaklar (Tv Dizisi)

2015 - Figüran (Sinema Filmi)

2014 - Mazlum Kuzey (Dilberay) (Sinema Filmi)

2014 - Hayat Sana Güzel (Satı Ana) (Sinema Filmi)

2012 - İsmail Baki Tv (Kendisi)(Tv Programı)

2006 - Beynelmilel (Arzum Çilem) (Sinema Filmi)

2005 - Kenger 2 (TV Filmi)

2005 - Kenger (TV Filmi)
Yorumlar