Anasayfa /  Magazin

Dilber Ay son yolculuğuna uğurlanıyor! Gözyaşları sel oldu...

Geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden sanatçı Dilber Ay'ın (63) cenazesi Ankara'dan alınarak Düzce'deki evine getirildi.

Abone ol
Abone ol 30 Nisan 2019 17:02

Geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden sanatçı Dilber Ay'ın (63) cenazesi Ankara'dan alınarak Düzce'deki evine getirildi.

Ankara'da akraba ziyareti sırasında rahatsızlanan ve kaldırıldığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybeden Dilber Ay'ın cenazesi Düzce'deki evine getirildi. Evinin bahçesinde helallik alındı dua edildi.

Sanatçının oğlu Cemo Can ise duygularını anlatmakta zorlanırken ''Şu an duygularımı anlatamıyorum. Bütün Türkiye'nin başı sağ olsun. Türkiye'nin anasını kaybettik. Koca bir çınardı. Bizi bugünlere getirdi, çok önemli bir isim bizi sizlerle buluşturdu. İfade edemiyorum duygularımı'' dedi. 

Cemo Can, kendisinin yurt dışı konserleri olduğunu yurt dışında haberi aldığını belirterek ''Haberi alır almaz yurt dışı programlarımı iptal ettim. Hemen Türkiye'ye geldim. Allah'a şükür gördük. Helalliğimizi de aldık. Dilber Ay'ın sanat dünyasındaki yeri anlatılmaz ifade edilmez. Bütün sanatçı dostları zaten biliyorlardı. O bizim hepimizin annesiydi. Bütün sanatçıların anasıydı'' diye konuştu.

Can annesi ile ilgili anısını ise şu sözlerle anlattı: ''Annen neden Avrupa'ya gelmiyor diyorlardı. Annemin uçak korkusu vardı. Annem adına söz vermiştim. Annem dizlerinden küçük bir operasyon geçirmişti. Oğlum iyileşirsem 10. ayda inşallah gurbetçi dostlarla beraber buluşacaktık. O sözümü de yerine getiremedim.''

Acı haberin ardından şarkıcı Hakan Taşıyan da Dilber Ay'ın evine geldi.

Taşıyan, "Söyleyecek çok şey yok. Herkes perişan, ailesi perişan. Allah sabırlar versin. Mahallemizin kızıydı, ablamızdı, değerli insandı, merhametli insandı, delikanlı insandı. Ruhu şad olsun" dedi.

Dilber Ay'ın cenazesi Düzce'nin Ağa Mahallesi'nde ikindi namazı sonrasında kılınacak cenaze namazının ardından Düzce Şehir Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlanacak.


Yorumlar