Anasayfa /  Foto Galeri

Dilara Korkmaz'dan makyaj açıklaması: Kıyamıyorum

Miss Turkey 2021 güzellik yarışmasının birincisi Dilara Korkmaz, "Yüzüme makyaj yapmaya kıyamıyorum. Kendimi makyajsız daha çok beğeniyorum" dedi.

Dilara Korkmaz'dan makyaj açıklaması: Kıyamıyorum - Sayfa 1

Türkiye'nin bu yılki tescilli güzeli Dilara Korkmaz, Hürriyet'ten Hakan Gence'ye konuşarak, Miss Turkey 2021 yarışmasına katılma nedenini anlattı. 

23 yaşındaki Türkiye güzeli, “Çocukluk hayalimdi gibi bir klişem yok. Hayatta her zaman kendime hedefler koymayı seviyorum. Bunlar için çalışmak,  çabalamak benim için kıymetli. Yüksek lisansa girdim, İngilizce eğitimimi tamamladım, kendi giyim markamı kurdum, sonra 'Deneyim kazanmak adına bir şeyler daha yapmalıyım' dedim ve ‘Miss Turkey’ye başvurdum" dedi. 

Dilara Korkmaz'dan makyaj açıklaması: Kıyamıyorum - Sayfa 2

"BU TAÇ BANA VERİLMİŞ BİR GÖREV"

"Bu taç bana verilmiş bir görev" diyen Korkmaz,  "Önce kendiminkini, sonra çevremdeki ve daha sonra da tanımadığım insanların hayatlarını değiştirmek için verilmiş bir ödül. Ayrıca Dünya Güzellik Yarışması’nda ülkemi en iyi şekilde temsil edecek olmak kalbimi sıcacık hissettiriyor. Bu bile benim başvuru formunu doldurmam için yeterli oldu" diye konuştu.

Dilara Korkmaz'dan makyaj açıklaması: Kıyamıyorum - Sayfa 3

"KENDİMDE AÇIK BULMAYA ÇALIŞIYORUM"

Atılım Üniversitesi’nde maliye bölümünü ikincilikle bitirdiğini, Ankara Üniversitesi’nde finans yüksek lisansı yaptığını ve bölüm birincisi olduğunu söyleyen Korkmaz, "Kendimi geliştirmekle derdim var. Sürekli kendimde bir açık bulmaya çalışıyorum. Dik duramıyorsam pilatese yazılıyorum, cildim kötüleşirse daha çok su içmem gerektiğini hissediyorum. 'Güzel çizimler yaptım, marka kurayım mı?' diyorum. Sürekli kendimle bir uğraş içindeyim" şeklinde konuştu.

Dilara Korkmaz'dan makyaj açıklaması: Kıyamıyorum - Sayfa 4

2021 Türkiye Güzeli Dilara Korkmaz, "Yüzüme makyaj yapmaya kıyamıyorum. Cildime hava da alamayacağı şekilde, neden kat kat bir şeyler süreyim? Kendimi makyajsız daha çok beğeniyorum. Doğal halimi seviyorum" dedi.