Anasayfa /  Foto Galeri

Dev kurbanlık görenleri hayrete düşürüyor

Çorum'da, Kurban Bayramı öncesine satışı yapılan 1 ton 650 kilo "simental" cinsi dev dana, görenleri hayrete düşürüyor.

Dev kurbanlık görenleri hayrete düşürüyor - Sayfa 1

Kurban Bayramı'na az bir süre kala satışa çıkarılan kurbanlıklar, alıcılarını bulmaya başladı. Çorum'da bir çiftlikte yetiştirilen ve 1 ton 650 kilogram ağırlığına ulaşan ve "Buğra" adı verilen dev kurbanlık, görenleri de adeta kendisine hayran bırakıyor. 3.5 yaşındaki kurbanlığa hem çiftlik sahibi hem de çalışanları özel olarak ilgilenerek bakımını yapıyor.

Dev kurbanlık görenleri hayrete düşürüyor - Sayfa 2

İşletme sahiplerinden Okan Bek, kurbanlığın simental ırkı ve 3.5 yaşında olduğunu belirterek, "Çiftliğe geldiğinde 1 yaşındaydı. Bizim de ilgimizi çeken ciddi bir gelişme gösteren hayvandı" dedi.

Dev kurbanlık görenleri hayrete düşürüyor - Sayfa 3

ÇORUMLU BİR İŞ ADAMI ALDI
Ziraat mühendisi olduğunu dile getiren Bek, "Çiftliğimizde kendi yemimizi kendimiz yapıyoruz. Özel yemlerle ve özel formüllerle beslediğimiz bu hayvan şu anda bin 650 kilo. Kurbanlığımızı Çorumlu bir iş adamımıza sattık. Özel bir yapısı ve ciddi gelişmesi var. Bu hayvanı herkesin görmesini istedik. Bizim çiftliğimiz içinde güzel emeklerimizin karşılığını veren bir hayvan oldu. Alıcısına şimdiden hayırlı olsun. Kurbanı kabul olsun" ifadelerini kullandı.