Anasayfa /  Foto Galeri

Denizli'de herkesin korktuğu yerden bir doğa harikası çıktı!

Acıpayam ilçesinde 40 yıl önce bir kişinin düşüp ölmesi sonucu mahalle halkının korkup yaklaşamadığı Olukbaşı kanyonunun turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı.Çalışmaların önümüzdeki sene biteceği ve bu kanyonun, Fethiye Saklıkent kanyonundan daha iddialı olacağı söyleniyor.

Denizli'de herkesin korktuğu yerden bir doğa harikası çıktı! - Sayfa 1

Denizli'de herkesin korktuğu yerden bir doğa harikası çıktı!

Denizli'de  Olukbaşı mahalleleri içinde yer alan tarihi değirmenlerin de bulunduğu Olukbaşı Kanyonu, yaklaşık 50 metre yüksekliğe sahip, dev kayalıkların arasından akan tertemiz suyu ile dikkat çekiyor.

Denizli'de herkesin korktuğu yerden bir doğa harikası çıktı! - Sayfa 2

Kimi bölgelerde birikintiler oluşturan su, masmavi görünümüyle eşsiz bir güzellik sunuyor.

40 yıl önce bölgede yaşayan bir kişinin kanyondan düşerek ölmesinin ardından, mahalle halkı ya kendilerinin ya da hayvanlarının düşmesinden korkarak yaklaşmaya çekindiği kanyon bu zamana kadar gizli kalarak bu doğal güzelliğini korudu.

Denizli'de herkesin korktuğu yerden bir doğa harikası çıktı! - Sayfa 3

'Keşfedilmemiş saklı cennet' olarak nitelendirilen, doğal yapısıyla dikkatleri üzerine çeken Olukbaşı Kanyonu, yürüyüş ve tırmanış imkanlarıyla dağcılık tutkunlarının da ilgisini çekiyor.

Denizli'de herkesin korktuğu yerden bir doğa harikası çıktı! - Sayfa 4

Acıpayam'a 40 kilometre mesafedeki, içinde şelalelerin bulunduğu kanyon Acıpayam Belediyesi tarafından turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı. Çalışmalar tamamlandığında kanyonun doğa tutkunları ve karavan turizmi bakımından yükselen bir değer olacağının öngörüldüğü bildirildi.