Anasayfa /  Foto Galeri

Deniz Çakır'a açılan davada karar çıktı

İstanbul Beşiktaş’taki bir mekanda tartıştığı kadınların şikayeti sonrası 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçundan dava açılan Deniz Çakır hakkında karar verildi.

Deniz Çakır'a açılan davada karar çıktı - Sayfa 1

İstanbul Beşiktaş’taki bir mekanda tartıştığı kadınların şikayeti sonrası 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçundan dava açılan Deniz Çakır hakkında savcılık esas hakkındaki mütalaasında beraat kararı verilmesini talep etti. Savcılık, 'alenen hakaret' suçundan ise ünlü oyuncu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmasını talep etti.

Deniz Çakır'a açılan davada karar çıktı - Sayfa 2

Milliyet.com.tr'den Damla Güler'in haberine göre Beşiktaş'taki bir kafede başı örtülü kadın müşterilere söylediği iddia edilen sözlerle, 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçlamasıyla hakkında dava açılan Deniz Çakır’ın yargılanmasına devam edildi. 

Deniz Çakır'a açılan davada karar çıktı - Sayfa 3

İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık Deniz Çakır ve müştekiler katılmadı. Taraf avukatlarının katıldığı duruşmada olay günü Deniz Çakır’ın yanında olan arkadaşı Hande Selen Canar tanık olarak dinlendi.

Deniz Çakır'a açılan davada karar çıktı - Sayfa 4

“GEREKSİZ BİR GERİLİM OLDU"

Olay yerine Deniz Çakır’dan sonra gittiğini anlatan Canar, “Sonra da müştekiler geldi. Önce arkadaki masaya, sonra da yan masaya geçtiler. Biz yılbaşı ve doğum günü için birbirimizin fotoğraflarını çekiyorduk. Müştekiler bir anda bize dönüp 'bizi neden çekiyorsunuz?' dedi. Biz de ‘sizi neden çekelim’ dedik. Gereksiz bir gerilim oldu. Kalkıp telefonumdan çektiğim fotoğrafları onlara göstererek, ‘bakın sizi çekmedik’ dedim” ifadelerini kullandı.