Anasayfa /  Güncel

Darıca'da sel can aldı!

KOCAELİ'nin Darıca ilçesinde sağanak sele dönüştü. Ev ve iş yerlerinin bodrum katları su altında kalırken, bir binanın zemininde suda mahsur kalan 2 kişi, itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Yaralı olarak kurtarılan 2 kadından biri yaşamını yitirdi.

Abone ol
Abone ol 15 Haziran 2019 18:03

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde etkili olan sağanak nedeniyle birçok yerde ev ve işyerlerinin bodrum katlarını su bastı.

Darıca'da sağanak sele yol açtı 1 kişi öldü - Sayfa 2

Sel sularının ev ve iş yerlerine dolduğu yağış sonrasında bazı vatandaşlar ise binalarda mahsur kaldı. Bazı bölgelerde ağaçların da devrildiği yağışta, binalarda mahsur kalanların ve baskın yaşanan alanlara çok sayıda itfaiye ve AKUT ekibi sevk edildi.

Darıca'da sağanak sele yol açtı 1 kişi öldü - Sayfa 3

Nenehatun Mahallesi Reşat Sokak üzerindeki bir binanın zemininde 2 kişinin su baskınında mahsur kaldığı ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ekipleri yönlendirildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, binanın zemin katında mahsur kalan 2 kişiyi çıkararak sağlık ekiplerine teslim etti.

Darıca'da sağanak sele yol açtı 1 kişi öldü - Sayfa 4

Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan yaralılar, daha sonra Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. 36 yaşındaki Elif U, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. 

Darıca'da sağanak sele yol açtı 1 kişi öldü - Sayfa 5

Çok sayıda ev ve iş yerinin sular altında kaldığı yağış sonrasında ekipler gelen ihbarlara yönlendirilerek su tahliye çalışmalarına devam ediyor.Darıca'da sağanak sele yol açtı 1 kişi öldü - Sayfa 6


Yorumlar