Anasayfa /  Foto Galeri

Dar gelirli ailelere kömür yardımı başlıyor! nasıl başvurulur?

Dar gelirli ailelere yönelik yardım kampanyaları da başlayacak. Isınma konusunda belediyeler, vakıflar ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kömür yardımı başvurusu almaya başladı.

Dar gelirli ailelere kömür yardımı başlıyor! nasıl başvurulur? - Sayfa 1

Kış mevsimin yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar kömür fiyatlarını araştırmaya başladı. Kömür fiyatlarının artması sebebiyle dar gelirli aileler devlet yardımı başvurularını araştırmaya başladı. Peki devlet kömür yardımından kimler yararlanıyor? İşte detaylar...

Dar gelirli ailelere kömür yardımı başlıyor! nasıl başvurulur? - Sayfa 2

Dar gelirli vatandaşlar kömür yardımı başvuruları için ilgili yerlere yönelmeye başladı. Yaklaşan kış ayları öncesinde ihtiyaç sahibi ailelerin ısınma giderlerini karşılayabilmeleri adına Belediyeler ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından kömür yardımı yapılıyor.

Dar gelirli aileler için yardımlarına devam eden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ve Belediyeler, yaklaşan kış ayları ile beraber ihtiyaç sahiplerine kömür yardımları yapmayı son sürat devam ediyor. İşsiz veya yardıma muhtaç kişilerin yanında sigortalı bir işte çalışmasına rağmen aylık hane halkı kişi başı ortalama kazançları, asgari ücretin 3/1’in altında olanlarda kömür yardımlarından faydalanabiliyor. Peki kömür yardımından hangi vatandaşlar yararlanabiliyor? Kömür yardımı başvurusu nasıl yapılıyor?

Dar gelirli ailelere kömür yardımı başlıyor! nasıl başvurulur? - Sayfa 3

1500 TL KÖMÜR YARDIMI BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIYOR?

Süperhaber sitesinde yer alan habere göre, Dar gelirli aileler ile ihtiyaç sahibi kişiler, yaklaşan kış ayları ile beraber kömür ve odun yardımı yardımı almak için Belediyelere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına ya da Derneklere başvurular yapabiliyor.


Başvuru yapacak vatandaşların öncelikle ikametgah adreslerinin bulunduğu bölgedeki İlçe Belediyelerine veya Büyükşehir Belediyesine giderek Sosyal Yardım Başvuru Formunda yer alan “yakacak yardımı” seçeneğini işaretleyerek kömür yardımına başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Belediyelerin kömür yardımları için ise ön başvurular E-Devlet sistemi üzerinden kabul ediyor.

Başvuruların hemen ardından uygulamaya git seçeneğine tıkladıktan sonra başvuru formunda başvuracağını belediyeyi seçiliyor. Sonraki aşamada ise başvuru formunu doldurarak sosyal yardım türleri arasından “Yakacak Yardımı” kutucuğu işaretliyorsunuz.

Kömür yardımı hakkında detaylı bilgilere ise ALO 153 Beyaz Masa hattı üzerinden de erişiliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kömür yardımı başvurusu

Dar gelirli aileler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla ihtiyaç sahibi kişilere sadece gıda ve erzak yardımı değil giysi ve kömür yardımında da yapılıyor.

E-Devlet sistemi üzerinden veya farklı bir platformdan kömür yardımına başvuramıyorsunuz.


Yardımın 1500 TL olduğu açıklandı.

Söz konusu başvuru için: http://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkine tıklayarak başvuru formunu doldurmanız gerekiyor.