Anasayfa /  Foto Galeri

ÇYDD'nin "Kabul edilemez" açıklamasının ardından Bülent Ersoy'dan flaş vasiyet açıklaması

Türk Sanat Müziği'nin 'Diva'sı Bülent Ersoy'un, "Kürklerimi Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışlayacağım" sözlerinin ardından dernek, "Bu bağışı kabul edemeyiz" şeklinde bir açıklama yaptı. Bu açıklamanın ardından sessizliğini bozan Ersoy, karar değiştirdi ve derneği vasiyetnamesinden çıkardı.

ÇYDD'nin "Kabul edilemez" açıklamasının ardından Bülent Ersoy'dan flaş vasiyet açıklaması - Sayfa 1

Bülent Ersoy’un kürklerini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bağışlayacağını açıklamasının ardından tartışmalara gündeme oturdu. Dernek, Ersoy’un kürk bağışını kabul etmeyeceklerini duyurdu.

ÇYDD'nin "Kabul edilemez" açıklamasının ardından Bülent Ersoy'dan flaş vasiyet açıklaması - Sayfa 2

Gelişmelerin ardından 68 yaşındaki Ersoy, ÇYDD’yi vasiyetnamesinden çıkardığını açıkladı. 

ÇYDD'nin "Kabul edilemez" açıklamasının ardından Bülent Ersoy'dan flaş vasiyet açıklaması - Sayfa 3

Hürriyet'ten İsmail Bayrak'ın haberine göre; Ersoy yeni açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Ben bu hediyemi, bu tarz spekülasyonlar oluşmadan önce yüreğimdeki samimi duygularımla bir röportajım esnasında beyan etmiştim. Muhterem dinleyicilerimden gelen bazı olumsuz yorumlar üzerine; kendimi aklamak ve paklamak adına kimseyi ya da kurum ve kuruluşları kullanmak değildi niyetim."

ÇYDD'nin "Kabul edilemez" açıklamasının ardından Bülent Ersoy'dan flaş vasiyet açıklaması - Sayfa 4

"Geçtiğimiz yıllarda avukatlarıma kaleme aldırmış olduğum vasiyetnamemde hatırı sayılır taşınır ve taşınmaz mal varlığımın bir kısmını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlamıştım."