Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TÜSİAD'a çok sert tepki: Hesap sormasını bilirim!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TÜSİAD'a çok sert tepki: Hesap sormasını bilirim! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan TÜSİAD eski başkanı ve TÜSİAD YİK Başkanı Tuncay Özilhan'a 'İç Güvenlik Birimleri' ile düzenlenen iftar programında tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TÜSİAD'a çok sert tepki: Hesap sormasını bilirim!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TÜSİAD'a çok sert tepki: Hesap sormasını bilirim!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan TÜSİAD eski başkanı ve TÜSİAD YİK Başkanı Tuncay Özilhan'a 'İç Güvenlik Birimleri' ile düzenlenen iftar programında tepki gösterdi.

Özilhan'ın, 'Rezervler eriyor, halkın alım gücü azalıyor. Enflasyonda 121. sıradayız. Yargının bağımsızlığı 111., yargıda hak aramada 109., basın özgürlüğünde 129. sıradayız. Bu nedenle ekonominin düzelmesi için hukuk ve adalet sisteminin düzelmesi gerekiyor' açıklamasına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Şunu bilin ki Türkiye'yi dışarıdan vuranlar vurmaya çalışıyor ama içeriden vuranlara bunun hesabını sormasını da bilirim” şeklinde tepki gösterdi.

'TÜSİAD POLİTİK SÖYLEMLERLE GÜNDEME GELMEMELİ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜSİAD'ın açıklamalarını politik olduğunu ifade ederek tepki gösterdi.

Konuya ilişkin açıklamasında TÜSİAD'a sert eleştiri yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Sen o gün ekonomik olarak neredeydin, bugün neredesin? O günden bugüne firman ne kadar büyüdü? Arkadaşların ne kadar güçlendi? Onu hiç masaya yatırmıyorsun. Ben sizin 12 yıl önce durumunuzu, bugünkü durumunuzu da biliyorum. Yeri gelirse bunu teşhir ederim. Dışardan vuran vuruyor ama içerden vuranlara günü gelir hesabını sormasını da bilirim. TÜSİAD niçin istihdama destek vermiyor, bunu hatırlatırım. Dev fabrikalar var. Ne olur 5-10 tane işsiz alsan. Bunları dert edinmiyorsunuz. Biz TÜSİAD'ın politik tarafgirlikten ziyade Türkiye'nin ekonomik mücadelesine yaptığı katkılarla gündeme gelmesini beklerdim. 1 hafta önce ziyaretime geldin, sizlerle neleri konuştuk?"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER