Anasayfa /  Politika /  Cumhurbaşkanlığı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünya çocuklarını ağırladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünyanın farklı ülkelerinden gelen çocukları Beştepe’de ağırladı. Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’da törende bulundu. Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte çocukları selamladı. Törende Türk bayrağı göndere çekildi. Etkinliklerde renkli görüntüler oluştu. Çocuklar Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bol bol fotoğraf çekinmek istedi

Abone ol
Abone ol 23 Nisan 2018 19:16

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri için 40 farklı ülkeden gelen çocukları Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ağırladı. Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen TRT 23 Nisan Gala Programı, Millet Kongre ve Kültür Merkezi önünde kurulan ve dünya çocuklarının bir arada bulunduğu alana Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın gelmesiyle başladı.

Çocuklar tarafından çiçeklerle karşılanan Erdoğan, yine çocukların arasından eşi Emine Erdoğan ile birlikte yürüdükten sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerine katılan ülkelerin bayraklarının mavi renkli dünya haritasının üzerinde bulunduğu alana geldi.

Erdoğan burada çocukları selamladıktan sonra programın yapılacağı Millet Kongre ve Kültür Merkezi’ne geldi. 

Salonda çocukların coşkusu ile karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocuklarla bol bol özçekim yaptı. Salonda engelli çocukların bulunduğu alana özellikle giden Erdoğan, çocuklarla burada kısa bir sohbet etti.

GECENİN SÜRPRİZİ AYLAGecenin sunuculuğunu, 'Kore Savaşı' sırasında ailesini kaybeden Koreli kızla Türk askerinin hikayesini anlatan 'Ayla' adlı filmin başrol oyuncusu İsmail Hacıoğlu yaptı. Hacıoğlu, salondakilere bir sürprizi olduğunu söyleyerek, filmde 'Ayla' karakterini canlandıran Koreli Kim Seol'ü sahneye çıkartarak programı birlikte sundu. Kim Seol, program sonrasında da Erdoğan çiftinin yanına giderek fotoğraf çektirdi.

'ÖNÜMÜZDEKİ YIL YİNE BEKLİYORUZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocukların gösterilerini izledikten sonra sahneye çıkarak konuşma yaptı. Çocuklara seslenen Erdoğan şunları söyledi:

"TBMM’nin 98'inci kuruluş yıldönümünde ve 40 yıllık bir geçmişte TRT’nın dünya çocuklarına böyle bir araya getirme merasiminde, sizlerle Milletin Evi’nde, Külliyemizde bir araya gelmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz. Bizleri mutlu ettiniz. Sizleri çok sevdik. Rengarenk giysileriyle, bütün sergiledikleri folklorik gösterileriyle bu akşam bizleri dünyanın dört bir yanına götürdünüz. Herhalde bizden ayrılamayacaksınız değil mi? Biz sizleri önümüzdeki 23 Nisan’da da burada bekliyoruz. Tekrar gelmeye var mıyız? Bütün bu güzellikleri gidince annenize, babanıza, bütün yakınlarınıza ve arkadaşlarınıza anlatın. Önümüzdeki yıl yine bekliyoruz. Sizlerle yine beraber olacağız. Eşimle birlikte sizleri en kalbi duygularla selamlıyoruz ve sizleri gözlerinizden öpüyoruz. Nice 98 yıllara inşallah.”


Etiketler Dünya Çocukları
Yorumlar