Anasayfa /  Medya

Çöp Adam dizisi hangi kitaptan uyarlama? Çöp Adam konusu gerçek mi?

Geçtiğimiz hafta ilk bölümü yayınlanan ve küvet sahneleriyle oldukça fazla eleştiriye maruz kalan Çöp Adam dizisinin gerçek olup olmadığı ve de hangi kitaptan uyarlandığı merak konusu oldu. İşte detaylar...

Abone ol
Abone ol 08 Aralık 2022 20:00

Geçtiğimiz hafta ilk bölümü yayınlanan ve küvet sahneleriyle oldukça fazla eleştiriye maruz kalan Çöp Adam dizisinin gerçek olup olmadığı ve de hangi kitaptan uyarlandığı merak konusu oldu. İşte detaylar...

ÇÖP ADAM DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Çok küçük yaşta hayatla mücadele etmeye başlayan Tamer'i giriştiği ekmek kavgasından çok aile sıkıntıları yormuş, Tamer bütün bu zor şartları oyun haline getirerek, içindeki çocuğu korumayı başarmıştır.

Anne ve babası tarafından yetiştirme yurduna bırakılmış, kız kardeşi Meryem'le beraber orada büyümüşlerdir. Tamer şimdilerde evli ve bir çocuk babasıdır. Tasarladığı bilgisayar oyunu büyük sükse yaratınca Amerikalı dev bir şirket Tamer'in şirketine ortak olur. Bir anda büyük servet sahibi olan Tamer, ilk iş olarak ailesini tekrardan bir çatı altında toplamak üzere boğazda bir yalı alır. Yalıya yerleşen annesi Aysel ve babası Bülent'in keyiflerine diyecek yoktur ama geçen acı günlerin telafisi Tamer için kolay olmayacaktır.

Tamer'in düzeltmeye çalıştığı dengeler, Peri'yle karşılaştığı anda alt üst olur. En yakınından aldığı darbenin şiddetiyle hayattan vazgeçme durumuna gelen Peri, bir anda kendini Tamer'in gizli dünyasında bulur.

ÇÖP ADAM GERÇEK HİKAYE Mİ, UYARLAMA MI?

Melek Gençoğlu ve Su Ersöz tarafından kaleme alınan Çöp Adam dizisi ünlü yazar Gülseren Budayıcıoğlu'nun imzasını taşıyor. Çöp Adam dizisinin yaşamış bir hikayeden uyarlanması dikkat çekti.

ÇÖP ADAM HANGİ KİTAPTAN UYARLANDI?

Çöp Adam dizisinin senaryosu Gülseren Budayıcıoğlu'nun kaleme aldığı hiç bir kitabına bağlı olmadan senaryoya dönüştürüldü.  

ÇÖP ADAM KİMİN HİKAYESİ?

Ünlü psikiyatr yazar Gülseren Budayıcıoğlu, Çöp Adam dizisiyle alakalı olarak; "Bu hikayede iki kardeş var, iki çocuk... Anne babaları hayatta oldukları halde çocukları alıp götürüp yetimhaneye kapatıyorlar. Ne için? Çalışan annenin babaya daha iyi bakabilmesi için. O çocuklar neler yaşayarak nasıl bu günlere geliyorlar bunları tek tek göreceğiz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar