Anasayfa /  Foto Galeri

Çocuğu olanlara nakit yardımı geliyor! 25 milyar liralık sosyal yardım paketi...

Herkesi yakından ilgilendiren Devletin aile, enerji ve eğitim için vereceği destek tutarı 20-25 milyarlık desteğin tüm detayları belli oluyor. Doğal gaz ve elektrik faturası desteği, icra borçları... İşte herkesi ilgilendiren destek paketinin tüm ayrıntıları...

Çocuğu olanlara nakit yardımı geliyor! 25 milyar liralık sosyal yardım paketi... - Sayfa 1

3 milyonu aşkın üniversite mezununu sıkıntıya sokan KYK borçlarında da faizler silinecek. Vatandaşlar sadece ana parayı ödeyecek. Artan kira fiyatlarından sonra en çok sıkıntı çekilen alanlardan biri de ev fiyatları... Arabuluculuk sistemiyle ev sahipleri ile kiracılar arasındaki anlaşmazlıkların ortadan kaldırılması planlanıyor.

Çocuğu olanlara nakit yardımı geliyor! 25 milyar liralık sosyal yardım paketi... - Sayfa 2

Aile Destek Programı konusunda da yeni gelişmeler var. Ailelere 450 - 600 lira arasında verilen paketin kaleminin yükseltilmesi bekleniyor. Çocuklara yönelik eğitim yardımı, çocuğu olan hanelere nakit yardımı gibi eklemeler de olacak.
Çalışmaları iki ayrı bakanlık sürdürüyor. Ekim'de Meclis'e gelecek düzenlemeler öncesinde detaylar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak.

Çocuğu olanlara nakit yardımı geliyor! 25 milyar liralık sosyal yardım paketi... - Sayfa 3

SÖZLEŞMELİLERE VE İŞÇİLERE KADRO MÜJESİ! 

Kamu görevi yapan 565 bin sözleşmelinin beklediği kadro çalışması da Ekim’de Meclis gündemine gelecek. Sermayeli kuruluşlarda çalışan sözleşmeli personel kadroya geçebilecek.

Çocuğu olanlara nakit yardımı geliyor! 25 milyar liralık sosyal yardım paketi... - Sayfa 4

KADROYA GEÇİŞLERLE İLGİLİ DÜZENLEME

Kadroya geçişlerde kararname dışında kalan 90 bin işçi için çalışma tamamlandı. Bu kişilerin kadroya geçişleriyle ilgili de yeni düzenleme bekleniyor