Anasayfa /  Politika

CHP'den Devlet Bahçeli'ye 'Çakıcı' yanıtı! '

Kılıçdaroğlu'na yüklenen Devlet Bahçeli, Alaattin Çakıcı için ''Benim dava arkadaşımdır'' ifadelerini kullandı. Bahçeli'nin açıklamasından sonra CHP'den çok sert bir açıklama geldi.

Abone ol
Abone ol 18 Kasım 2020 22:43

Alaattin Çakıcı'nın Kılıçdaroğlu'na yönelik sözlerinin ardından CHP'den flaş bir açıklama geldi. CHP, Devlet Bahçeli'nin açıklamalarına sert tepki göstererek, ''Savcıların görevlerini yapmalarını; bu edepsiz mafya bozuntusu hakkında gerekli hukuksal süreçleri bir an önce başlatmalarını bekliyoruz.''denildi.

Kısa süre önce sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu'na yüklenen Devlet Bahçeli, Alaattin Çakıcı için ''Benim dava arkadaşımdır'' ifadelerini kullandı. Bahçeli'nin açıklamasından kısa süre sonra ise CHP İletişim Koordinatörlüğü'nden çok sert bir cevap geldi.

Bir süre önce cezaevinden çıkan Alaattin Çakıcı'nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili sözleri üzerine başlayan söz duellosu devam ediyor.Bugün CHP liderinin yaptığı açıklamalara Devlet Bahçeli kısa süre önce sosyal medya hesabından yanıt verdi. Bahçeli Kılıçdaroğlu'nun sert sözlerle eleştirerek Alaattin Çakıcı için ''Benim dava arkadaşımdır'' ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin açıklamasından kısa süre sonra ise CHP İletişim Koordinatörlüğü tarafından konuya ilişkin bir paylaşım yapıldı.

 

CHP'DEN YANIT GELDİ
''Savcıların görevlerini yapmalarını; bu edepsiz mafya bozuntusu hakkında gerekli hukuksal süreçleri bir an önce başlatmalarını bekliyoruz.'' şeklinde başlayan açıklamanın tam metni:

"Saat 18.45. Şu ana kadar bekledik. Mafya bozuntusunun tehditlerine, hakaretlerine ne Saray’dan ne de Sarayın Bekçisi’nden en ufak bir tepki gelmedi. Öyle anlaşılıyor ki, bu mafya bozuntusundan medet umuyorlar. Çünkü sükut, ikrardan gelir.

Şiir okuduğu için hapse düşmesini siyasi yaşamı boyunca bir demokratik mağduriyet olarak sömüren Tek Adam’ın iktidar ortağı, son olarak muhbirliğe soyunup Genel Başkanımız’ın çeşitli konuşmalarını suç unsuru olarak lanse edip, hakkında tetikçi savcılara fezleke düzenlettiler.

Tüm bu hukuk, vicdan ve ahlak dışı saldırılarından hiçbir netice elde edemeyince de son olarak bir süre önce özel bir afla cezaevinden çıkardıkları, çete yöneticisi ve mafya bozuntusu tetikçilerine edepsizlik yaptırarak, seviyesiz siyasetlerinin üzerine tüy diktiler.

Muhalefeti susturmak için her yola başvuran Saray ve Bekçisi sonunda mafya bozuntularından medet umar hale gelmiştir. Devletin içine çöreklendirdikleri Saray Vesayetini güçlendirmek için kolluk kuvvetleri ve yargı kifayet etmeyince, saray vesayetini mafya bozuntularıyla tahkim etmeye çalışıyorlar.

Genel Başkanımızı tehdide cüret eden bu suç baronu sadece basit bir maşadır. O’nu özel afla cezaevinden çıkartan ve O’nun üzerinden siyasi rakiplerine gözdağı verebileceğini düşünen Şer İttifakının iki patronu esas sorumlulardır.

Bu yaşananlar, ülkemizi içine soktukları devlet krizinin zirve yaptığı yerdir.

Saray ve Bekçisi unutmasın ki, biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün savaş meydanlarında kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Bu ucuz saldırılar, tıpkı daha önce olduğu gibi bundan sonra da sadece mücadele azmimizi ve Cumhuriyetimizi ikinci yüzyılında güçlü bir parlamenter demokrasiyle taçlandırmayı başaracağımıza olan inancımızı pekiştirir.

Biz ne emperyalizme, ne istibdada, ne de eşkiyaya pabuç bırakırız.

18 yıldır unuttuğunuz ama bugünlerde Atlantik üzerinden esen rüzgarlar değişince dilinize pelesenk ettiğiniz hukuku derhal çalıştırın!

Savcıların görevlerini yapmalarını, bu edepsiz mafya bozuntusu hakkında gerekli hukuksal süreçleri bir an önce başlatmalarını bekliyoruz."

Yorumlar