Ekrem İmamoğlu kim? Ekrem İmamoğlu nereli? Ekrem İmamoğlu biyografisi...

Günün en çok konuşulan isimlerinden olan Ekrem İmamoğlu kimdir? Nerelidir? Ekrem İmamoğlu biyografisi haberimizin detay kısmında...

Ekrem İmamoğlu kim? Ekrem İmamoğlu nereli? Ekrem İmamoğlu biyografisi...

CHP'de İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için adı geçen Ekrem imamoğlu kimdir?

Ekrem İmamoğlu kimdir günün en çok konuşulan ismi oldu. CHP’de İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı için aday gösterebileceği söylenen Ekrem İmamoğlu 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçilmişti.

EKREM İMAMOĞLU KİMDİR

1970’te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı.

1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı.

2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. 2019 yerel seçimleri öncesi adı CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için geçmeye başladı.

Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin olan Ekrem İmamoğlu başta Beylikdüzü Atatürkçü Düşünce Derneği, Beylikdüzü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Kızılay ve Gürpınarspor Kulübü olmak üzere birçok sivil toplum örgütüne üyedir.

Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aliekber baştürk
Aliekber baştürk - 6 ay Önce

Dürüst efendi kibar çalışkan biri olarak Ekrem başkanımıza elimizden gelen desteği seçimlerde vereceğiz Allah sağlık versin

Ali Hıdır Ber
Ali Hıdır Ber - 6 ay Önce

Ekrem bey iyi bir kariyere sahip ve bunu başkanlığı döneminde ispatladı.Tahsilli ve kendisini yetiştirmiş bir insandır.Genelde Karadeniz lilerin ekseriyeti din ve inanç etkisi altında hareket eder ve diğer değerleri pek gözönüne tutmaz.Ben şahsen bütün değerlere bakarım.İnançlı olmak Cumhuriyeti Atatürk ü vatan sevgisini Türk lüğü inkar etmek olmamalı.Atatürk ilkeleri doğrultusunda Cumhuriyet rejimini benimsemiş aydın yenilikçi bir insan bütün kesimlere eşit davranır ve bütün kesimlerden oy alır Ekrem bey kendisini ispatladı Açık ve net söylüyorum.CHP yönetimi Hadep ve Kurtlerden asla oy alamaz ona göre değerle dır ne yapmalıdır.Tercihim Ekrem beydir.Aday gösterilmesi lazım.

SIRADAKİ HABER