Anasayfa /  Magazin

Cem Yılmaz'a suç duyurusu! 'Erşan Kuneri' dizi için dava açıldı

Bağımlılığa ve Sigaraya Hayır Derneği Cem Yılmaz’a Erşan Kuneri dizisinde ‘alkol ve sigarayı özendirdiği’ gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Abone ol
Abone ol 21 Kasım 2022 21:48

İstanbul başsavcılığına yapılan suç duyurusu dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:

“Şüphelinin, içerik platformunda yayımlanan ‘Erşan Kuneri’ adlı dizisinde hemen hemen her sahnesinde alkol ve sigarayı özendirici eylemlerde bulunduğu açık olup, sigara ve alkol kartellerinden gizli anlaşmalarla menfaat temin ettiği düşünülmektedir.”

Dernek Başkanı Dr. Şahan Can Şahan, televizyonlarda sigara reklamının yasak olduğunu ama ‘gizli reklam’ların devam ettiğini belirtti: “Bu konuda da özellikle ünlüleri kullanıyorlar. Toplum buna göz yummamalı. Biz bu anlamda çocuklarımız, gençlerimiz için hak arayışındayız. Dava açtık Cem Yılmaz’a. Daha önce kurucu başkanımız rahmetli Orhan Kural hocamızla birlikte açtığımız davalarda marka belli değil, haksız rekabete girmez gibi tamamen alakasız cevaplar verildi. Bu defa böyle bir şeyi asla kabul etmiyoruz. Bir özendirme var. En önemli başlama nedenlerinden birisi özentidir. Bir insanın bir konuda bu kadar ısrarla tüm filmlere hoş gösterecek şekilde sigara sahnelerini koyması doğru değildir. Bu ancak bir maddi menfaat temin etmekle olur.”

Avukat Ekrem Çatalkaya da, filmlerde gizli karteller aracılığıyla haksız menfaat temin edildiğini düşündüklerini söyledi.

Öte yandan dernek, İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı İhbarlar Ve Şikayetleri Değerlendirme Müdürlüğü’ne de dilekçe vererek Cem Yılmaz hakkında araştırma yapılmasını ve usulsüzlük olduğu tespit edilirse savcılığa ihbar edilmesini istedi.

Etiketler cem yılmaz
Yorumlar