Anasayfa /  Magazin

Canlı yayında ortalık karıştı Seyhan Soylu'dan tepki çeken ölüm şakası

Bir dönemlerin efsanevi ismi Harika Avcı'nın hayatını kaybettiği, canlı yayında sunucu ve gazeteci Saba Tümer'e aktarıldı. Gözyaşlarına boğulan Tümer, işletildiğini anlayınca Al Sana Haber'de Seyhan Soylu'ya tepki gösterdi.

Abone ol
Abone ol Editör Mehmet Durna 05 Ağustos 2022 23:22

Moderatörlüğünü Seyhan Soylu’nun Genel Yayın Müdürlüğünü Savaş Kalafat’ın yaptığı Al Sana Haber Programı'nda Harika Avcı üzerinden yapılan şakaya Saba Tümer tepki gösterdi. 

Yayın boyunca binlerce kişiyi ekrana bağlayan Al Sana Haber bir nostalji bandıyla başlamıştı. Harika Avcı’nın 1998 yılında  Tayyar Işıksaçan’a verdiği bir söyleşi ekrana gelmişti.

İşte o görüntülerden sonra masa “Harika Avcı nerede?” demeye başladı… 

Seyhan Soylu uzun zamandır ortada gözükmeyen Harika Avcı’nın izine ulaşmak için masayı ve ekran başındaki seyirciyi seferber etti…

Seyhan Soylu bu arama ve sorgulama çıtasının bir adım daha yükselterek, “Son halinin resmini getirene, adresini bulana 20 bin lira” vereceğini açıkladı. 

Gökay kalaycıoğlu’nun “Acaba başına bir şey geldi de bu yüzden mi haberimiz yok. Birileri onu zorla mı tutuyor. Yoksa öldü mü? Ben gazeteci olarak onun can güvenliğini ve sağlığını merak ediyorum. Bu konuda polis bile başvurmak gerekebilir. Harika ile son görüşmeyi Saba Tümer yapmıştı. Onun belki bilgisi vardır” deyince Seyhan Soylu Saba Tümer’i canlı yayına bağladı...

"Harika Avcı öldü"

Seyhan Soylu,  canlı yayında Saba Tümer’e  harika Avcı’nın öldüğü söyledi… Ünlü televizyon sunucusunun bu sözlerden sonra sesi titredi ve ağladığı belli oldu.

O görüşme dakikalarca sürdü ve Seyhan Soylu bir dedektif gibi Saba Tümer’i adeta soru yağmuruna tuttu… Yayının sonuna kadar bu teatral oyunu sürdüren Seyhan Soylu’nun sorularına üzgün ve ağlamaklı bir şekilde cevap veren Saba Tümer “Beni fena işlettiniz. Bir daha böyle bir şey yapmayın çok üzüldüm nefesim kesildi gözümden yaş geldi” dedi. İşte o söyleşinin can alıcı ve Saba Tümer’in ağlamasına neden olan anlar…

İşte o diyalog

Seyhan Soylu: Çok önemli bir haber yakaladık. Harika AVCI ile son görüşmeyi sen yaptığın için hemen seni aradık. Az önce aldığımız bilgilere göre Harika AVCI vefat etmiş.

Saba Tümer: Gerçekten mi? Bu doğru mu? Neden vefat etmiş?

Seyhan Soylu: Mide bölgesinden bir ameliyat olmuş. Dayanamamış yemek yemiş.

Saba Tümer: Gerçek mi bu? Çok üzüldüm.

Soylu: Evet, gerçekten. Biz de ağladık burada. Masadaki kişilerde Harika AVCI’nın son röportajının seninle olduğunu söylediği için seni aradık. Şuan nasıl hissediyorsun?

TÜMER: Keşke önceden yazıp haber verseydiniz. Bir anda gerçekten kötü oldum.

SOYLU: Biz de çok üzüldük. Harika AVCI kendi marka kimliğini her devirde muhafa edebilen harika bir stardı.

TÜMER: Evet, gerçekten bir stardı. Beni beş dakika sonra arayabilir misiniz? çok kötü oldum ağlıyorum şuan.

SOYLU: işte gülen kadın bile ağlıyor, görüyorsunuz. Biz de şok olduk.

TÜMER: Sorunları olduğunu arada sırada magazinden duyuyordum. Şuan böyle bir haberi almam çok ani oldu. Allah rahmet eylesin.

SOYLU: Defin işlemleriyle ilgili ailesiyle konuştuk.

TÜMER: Gerçekten mi?

SOYLU: Tabi ki. Ailesiyle görüştük. Ağabeyi ilk kez bize bağlandı. Vefat etmesiyle alakalı konuştu. Teyzesinin kızı Mübeccel Hanım ile de görüştük.

TÜMER: Çok gençti. Kaç yaşındadır?

SOYLU: Yanlış hatırlamıyorsam Seda SAYAN’dan 3 yaş küçüktü. Hemen hemen 61 yaşında falandı.

TÜMER: Yani gençti işte. Çok üzüldüm gerçekten.

SOYLU: Sana ‘Ben Seda SAYAN’dan küçüğüm’ diye bir şey söylemiş miydi?

TÜMER: Hiç hatırlamıyorum. Kaç yıl oldu. öyle bir şey konuşmadık sanki o programda.

SOYLU: Biz geçenlerde konuşmuştuk. Konuyla ilgili bana dedi ki ‘Seda SAYAN’ın yanındaki adam beni boşluğa düşürdü. Ve ona “oğlun ne kadar büyümüş dedim’ dedi.

Tayyar IŞIKSAÇAN: Sabacım, Seyhan SOYLU’nun telefonu 1 Nisan'da kalmış.

Saba TÜMER: Allah sizi kahretmesin. Beni gerçekten ağlattın Seyhan. Böyle şaka yapılır mı?

Yorumlar