Anasayfa /  Eğitim

Bursluluk sınav sonuçları açıklandı mı?

Eski adayıyla Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı yeni adıyla İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı, 5 Eylül'de gerçekleşti. Adaylar artık sonuçlara odaklanmış vaziyette ve Bursluluk sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? diye soruyor.

Abone ol
Abone ol 22 Eylül 2020 11:55

Bursluluk sınav sonuçları için heyecan devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı sonuç tarihini daha önce paylaşmıştı fakat unutan veya tereddüt yaşayan öğrenciler emin olmak adına tekrar tekrar Bursluluk sınav sonuçları ne zamanaçıklanacak? diye soruyor.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyurduğu takvime göre İOKBS sınav sonuçlarının 28 Eylül 2020 tarihinde açıklanacağı belirtildi. Yalnız saate ilişkin bir açıklama yapılmadı.

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Sınav sonuçları 28 Eylül 2020 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.
Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi hâlinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp mühür ve imza ile onayladıktan sonra öğrenci velisine veya öğrenciye imza karşılığı verecektir.

 

BURSLULUK BAŞLANGICI

Öğrenci bursları, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereği, bursluluk sınavı kazanılarak okula kayıt yaptırılan tarihi izleyen Ekim ayı başından itibaren ödenir.
TASP :Toplam Ağırlıklı Standart Puan
ASP Türkçe :Türkçe/Türk Edebiyatı-Dil ve Anlatım-Türk Dili ve Edebiyatı Testi
Ağırlıklı Standart Puanı
ASP Mat :Matematik Testi Ağırlıklı Standart Puanı
ASP Fen :Fen Bilimleri Testi Ağırlıklı Standart Puanı
ASP Sosyal :Sosyal Bilgiler/ Sosyal Bilimler Testi Ağırlıklı Standart Puanı

 

BURSUN DEVAMI, KESİLMESİ VE İTİRAZLAR

Bursun devamı, kesilmesi ve itirazlara ilişkin iş ve işlemler Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmî Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği’nin 18’inci maddesine göre yapılacaktır.

Yorumlar