Anasayfa /  Spor /  Galatasaray

Burak Elmas'tan Fatih Terim için flaş sözler!

Galatasaray Başkanı Burak Elmas düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Burak Elmas, Fatih Terim ile ilgili yöneltilen soruya yanıt verirken Terim'in ibrasızlık için çalıştığını ekip arkadaşlarına teyit ettiğini söyledi.

Abone ol
Abone ol 16 Mayıs 2022 14:15

Galatasaray Başkanı Burak Elmas düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Burak Elmas, Fatih Terim ile ilgili yöneltilen soruya yanıt verirken Terim'in ibrasızlık için çalıştığını ekip arkadaşlarına teyit ettiğini söyledi.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Elmas, Fatih Terim ile ilgili yöneltilen soruya yanıt verirken Terim'in ibrasızlık için çalıştığını ekip arkadaşlarına teyit ettiğini söyledi.

Burak Elmas, Domenec Torrent'in tazminatının çirkinleştirildiğini vurgularken kısa vadede İspanyol hocadan mucize beklemediklerini söyledi.

 

"Fatih Terim'in ayrılığı bizim ideallerimizle ilgili"

"Bu konuyla ilgili içeride de çok tartıştık zamanlamayla ilgili. Ben doğru kararı doğru zamanda verdiğimi düşünüyorum. O dönem Fatih Hoca ile ilgili görüşlerimi net bir şekilde anlattım ve ne kadar çok sevdiğimi belirttim. Bu kararı alırken ne kadar zorlandığımı söyledim. Her ne kadar Fatih Hoca ibrasızlık için çalıştığını arkadaşlarıma teyit etmiş olsa da daha fazla bir şey söylemeyeceğim. Ayrılık sebebi bizim ideallerimizle uygulama hızımızla ilgili ve Galatasaray'ın merkeziyle Florya'nın iki ayrı kulüp olmuş olması, bunu birleştirme kararı aldığımız neticesiyle gerçekleştirmiştir."

"Torrent'ten mucize beklemiyorduk"

"Torrent'i uzun vadeli projenin parçası olarak getirdik. Onun da zorlukları vardı, birinci günden itibaren ithamlarla karşılaştı. Organize bir şekilde yıpratıldı. Takımın baskı altında oynadığı ve öz güvenini kaybettiği sezonda kendisinden mucize beklemiyorduk. Lig ve kupa zaten hedef olarak bitmişti. O 6 ayı yeni bir teknik direktörün ve kurmak istediğimiz sistem için hazırlık olarak gördük. Devam etseydik bunun hata ya da doğru olup olmadığını zaman gösterecekti."

"Gittiğinde şampanya patlatılacağı söylenen biri o takıma nasıl güven aşılayabilir?"
"Zor bir sezon geçirdik, en fazla da biz zorlandık. Bunlarla mücadele ederken, takımın başında bir teknik direktör varken Galatasaray'ın bu söylemler işini zorlaştırdı. Böyle biri nasıl takımı motive edebilir? Gittiğinde şampanya patlatılacağı söylenen biri o takıma nasıl güven aşılayabilir? Torrent ile konuştum, karakterine ve futbol bilgisine güveniyorum. Doku her zaman uyuşmayabilir. Bu doğal. Lig devam ediyor, böyle bir konuşma sezon sonunda yapılması gerekiyor. Tazminat olayı da çirkinleştirildi. 4-5 aylık kontrat yapacak halimiz yoktu. Torrent iyi bir insan iyi bir teknik direktör. Bundan sonraki yönetim kendi tercihleri konusunda kararı verecektir. 

Yorumlar