Anasayfa /  Magazin

Bülent Ersoy'dan asansörlü mezar haberlerine sosyal medyadan tepki!

Bülent Ersoy’ un yakın dostu ve patronu Fevzi Siverek, Al Sana Haber programında 'Bülent Hanım için şifreli asansörlü mezar yapılıyor, 10 metre derinliğinde. 1.5 milyon liraya mal olacak" açıklamasında bulunmuştu. Ersoy, ise sosyal medyadan bir açıklama yaptı ve bu haberlere tepki gösterdi: Ölmedim arkadaşlar.

Abone ol
Abone ol 21 Haziran 2022 23:34

Bülent Ersoy, geçen yıl vefat eden babası Fikret Erkoç’un mezar yerinin kazıldığı sırada yanında bulunan kişilere “Dar değil mi? Eee ben ne olacağım? Ben standarta sığmam ki”  şeklinde soru sormuş, bunun üzerine Ersoy'un patronu ve yakın dostu olan Fevzi Siverek de “Sana daha büyük yapacağız.” demişti.

Bu mezar sohbeti gündem olmuştu. 

Medyada fazlasıyla gündem olan bu haberden sonra Seyhan Soylu moderatörlüğündeki Al Sana Haber programına telefonla bağlanan Bülent Ersoy’ un yakın dostu ve patronu Fevzi Siverek, canlı yayında mezarla ilgili önemli açıklamalar yapmış ve Ersoy'a şifreli ve asansörlü mezar yapılacağını ve bunun da maliyet olarak 1.5 milyon lira civarında olacağını açıklamıştı.

"Bülent Hanım’ a Zincirlikuyu’dan bir mezar yeri ayarlamışım. Ama hayranları ulaşmasın diye biraz derin yapacağız. Derin yapacağımız için Bülent Hanım’ ın mezarını asansörlü yapacağız. Asansörle aşağı indireceğiz. Asansörde şifreli olacak." diyen Siverek, "Bir de mezarını sade yapacağız. Biliyorsunuz dinimiz de çok şatafata müsaade etmez. Allah geçinden versin tabi kimin ne zaman öleceği belli olmaz. Eğer benden önce Hakk’ ın rahmetine kavuşursa böyle bir projemiz var. Bülent Ersoy’ u gömmek istemem tabi benim 27 senelik hem dostum hem ailem. Bizden önce vefat ederse 3 kişilik mezar yeri hazır.” deyince Gökay Kalaycıoğlu “Fevzi Ağabey sen bayağı hazırlamışsın Bülent Hanım için her şeyi” dedi. Siverek “Bir bütçe ayırdık evet. Benim bu söylediğim mezarın bitmesi, sistemi vs. yaklaşık 1,5 Milyon TL tutar” demişti.

 ERSOY'DAN SERT TEPKİ GELDİ

Bülent Ersoy, hakkında çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı ve mezar iddialarına tepki gösterdi.

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Ersoy, "Ölmedim arkadaşlar" diyerek şu ifadeleri kullandı:

Doğrulanmış
Yeni medya ve sosyal medya! Birileri konuşsun, birileri haber yapsın, sonra "kopyala yapıştır" dijital medya, yazıyı çoğaltsın.. 

Sevgili Babacığımın cenazesi sırasında söylemiş olduğum sözlerin videosu önce İnstagram'da viral oldu, sonra bir röportajımda bu konu soruldu, en sonra da bugün "1.5 milyon TL bütçe ayırdı, Bülent Ersoy'un mezarı derin olacak, asansörle inilecek" başlıklarına kadar geldi... 

Ankara'daki röportajda sormuş olduğunuz gibi, yine bana sormanız gerekirken, hakkımda her açıklama yapan, yapabilen kişi ya da kişilerin bu "abuk sabuk" sözleri medyada bu kadar büyük yer bulacak mı? Yaşayan bir insana "Mezarı için 1.5 milyon TL bütçe ayırdı" başlıkları "basın özgürlüğü" kapsamında mı? Bu başlıklar, haberler; mantığa ve haber etiğine uygun mu? 

Bu arada, üstelik yetkili menajerim de Haluk Şentürk'tür.

Her şeyi tolere etmek, sanatçı duruşuna göre davranmak, "hadi Ablalarıyım kırılmayayım, kırmayayım" demek, yaşadığımız bu devirde işe yaramıyormuş demek...

Yorumlar