Anasayfa /  Politika

Bülent Arınç ile ilgili ilginç iddia: Arınç Gül'ün yanında, Erdoğan'ı göstermelik destekliyor!

Yeniçağ yazarı Arslan Tekin, bugünkü yazısında Arınç'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı lider olarak görse de Abdullah Gül'ü desteklediğini yazdı.

Abone ol
Abone ol 10 Mayıs 2019 03:48

Yeniçağ yazarı Arslan Tekin, bugünkü yazısında Bülent Arınç'ın AK Parti'ye karşı Fazilet Partisi'ndeki tavrı sergilediğine dair dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Arınç'ın Fazilet Partisi kongresinde Recai Kutan'a karşı Abdullah Gül'ü desteklediğini söyleyen Tekin, bugünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı yine Gül desteklediğini ifade etti.

Tekin, Arınç'ın oğlunun AK Parti milletvekili olduğundan ötürü Gül ve Davutoğlu'nun yeni parti meselelerine karşı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı lider olarak görse de AKParti'ye ikaz yapmaktan da geri durmadığını söyledi.

Tekin, konuya ilişkin yazısında Arınç'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı "Aile reisi ailesinden, belediye başkanı belediyesinden, Cumhurbaşkanı da madem bütün milletin birliğini temsil ediyor, bir taraftan da AK Parti'nin Genel Başkanı, hem milletin birliğini temsil edecek, ona zillet, buna illet demeyecek, hem de partisini ayakta tutacak." sözleriyle eleştiri yaptığını hatırlattı.


Yorumlar