Buket Aydın, Ertuğrul Özkök'e hangi soruyu soramadı? Ertuğrul Özkök bakın ne yaptı!

CNN TÜRK'te "40" programında gazeteci Ertuğrul Özkök'ü konuk eden Buket Aydın, "Ertuğrul Özkök yaşlı olduğunu neden kabul etmiyor?" sorusunu sorarken eğlenceli anlar yaşandı. Özkök'e bu soruyu sormaya çekinen Aydın, gülerek "Ben bunu bu şekilde soramayacağım" dedi. Bunun üzerine Özkök, "Sor sor, ben sorayım" diyerek soruyu kendi okudu.

"Şimdi böyle bir şeyin altında kalınmaz. Ben gencim demiyorum, ben yaşlı değilim diyorum. Bunu Osman Müftüoğlu'na sordum. Çünkü 65+ derneğinin başkanı diyor ki 'Resmen'. Osman Müftüoğlu da dedi ki 'Bir insanın yaşı ne zamandan beri devlet kanunlarıyla tayin ediliyor" diyen diyen Ertuğrul Özkök, şunları söyledi:

"Ben kendimi ne hissediyorsam o yaştayım"

"Devlet emeklilik yaşını tayin edebilir ama bir insanın hangi yaşta olduğunu, hangi yaşta hissettiğini tayin etme hakkı yok. Ben kendimi ne hissediyorsam o yaştayım. Ben 70 yaşına kadar kendimi zıp zıp bir adam olarak hissettim. Şimdi 70 yaşından gün almaya başladım fakat 68-69'dan itibaren her yıl vücudumda nelerin gittiğini, nelerin eksildiğini kendim gözlüyorum ben. Kendini gözleyen bir insanım. Ben genç değilim ama yaşlı değilim. Rock müzik konserlerine gidiyorum, acayip keyif alıyorum. Ve rock müzik konserlerinde benim yaşımda, neredeyse büyük konserlerin yarısı benim yaşımda insanlar veya 50 üstü insanlar, yarısı da gencecik insanlar. Ve bir araya geliyor bu insanlar. Hangi yaşta hissettiğiniz önemli. Yeni orta yaş kavramına gelince yaşlılık kötü bir şey. Bakın artık sekreter denmiyor, asistan deniyor. Şoför denmiyor, ulaşım görevlisi deniyor. Tezgahtar denmiyor, satış görevlisi deniyor. Yani insanlar kendilerini küçülten şeyleri update ediyorlar, yükseltiyorlar. Şimdi yaşlı yerine de yeni orta yaş deyin. Kime zararı var bunda. Devletin zaten yaşlı diye bir statüsü yok.

YORUM EKLE