Anasayfa /  Foto Galeri

Bugün hava nasıl olacak? 5 Mayıs Perşembe Meteoroloji'den 18 il için sarı alarm!

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; 18 il için sarı kodlu uyarısı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), hava sıcaklıklarının ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceğinin tahmin edildiğini aktardı. Peki 5 Mayıs 2022 Perşembe hava nasıl olacak? İşte İstanbul, Ankara, İzmir de dahil olmak üzere il il 5 Mayıs hava durumu bilgisi..

Bugün hava nasıl olacak? 5 Mayıs Perşembe Meteoroloji'den 18 il için sarı alarm! - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; İstanbul, Ankara, İzmir de dahil olmak üzere il il hava durumu ayrıntılarını paylaştı. Peki 5 Mayıs 2022 Perşembe hava nasıl olacak? İşte İstanbul, Ankara, İzmir de dahil olmak üzere il il 5 Mayıs hava durumu bilgisi..

Bugün hava nasıl olacak? 5 Mayıs Perşembe Meteoroloji'den 18 il için sarı alarm! - Sayfa 2

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; 18 il için sarı kodlu uyarı yapılırken, Trakya, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu yağmurlu, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgeleri gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Yağışların Orta Karadeniz kıyıları ile Adana, Osmaniye, Hatay, Giresun, Trabzon, Erzurum, Kars, Tunceli, Bingöl ve Elazığ çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Bugün hava nasıl olacak? 5 Mayıs Perşembe Meteoroloji'den 18 il için sarı alarm! - Sayfa 3

Hava sıcaklıklarının kuzeybatı kesimlerde biraz artacağı, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli, güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Bugün hava nasıl olacak? 5 Mayıs Perşembe Meteoroloji'den 18 il için sarı alarm! - Sayfa 4

BİRÇOK BÖLGE VE İLDE SOĞUK HAVA VE YAĞIŞ HAKİM

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Adana'nın güney ve doğusu, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa'nın kuzeyi, Adıyaman, Elazığ, Bingöl ve Tunceli'de yarın 08.00-19.00 saatlerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış öngörülüyor. Sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı uyarıda bulunuldu.