Anasayfa /  Foto Galeri

Bugün hava nasıl olacak? 23 Mart Meteoroloji'den 22 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 23 Mart tarihine ait hava durumu raporunu yayımladı. stanbul ve İzmir'in de aralarında bulunduğu 22 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı verilirken, söz konusu illerde kar yağışı ve kuvvetli rüzgarın etkili olması bekleniyor. İşte Meteorolojiden il il hava durumu...

Bugün hava nasıl olacak? 23 Mart Meteoroloji'den 22 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 23 Mart tarihine ait hava durumu raporunu paylaştı. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin edilirken, İstanbul ve İzmir'in de aralarında olduğu 22 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı verildi. Söz konusu illerde; kar yağışı ve kuvvetli rüzgarın etkili olması bekleniyor. İşte son dakika hava durumu haberinin detayları...

Bugün hava nasıl olacak? 23 Mart Meteoroloji'den 22 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı - Sayfa 2

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Muğla, Afyonkarahisar, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Konya ve Eskişehir çevreleri ile Antalya'nın batı ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bugün hava nasıl olacak? 23 Mart Meteoroloji'den 22 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı - Sayfa 3

Yağışların; Marmara'nın kuzey ve batısı ve kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Bugün hava nasıl olacak? 23 Mart Meteoroloji'den 22 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı - Sayfa 4

HAVA SICAKLIĞI VE RÜZGAR

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin edilirken, rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden, güneydoğu kesimlerde zaman zaman güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.