Anasayfa /  Foto Galeri

Bugün hava nasıl olacak? 19 Ocak Meteoroloji'den bu illerde yaşayanlara yoğun kar yağışı uyarısı

Meteorolojiden tüm Türkiye için önemli uyarı geldi. Yine kar yağışının etkisini artıracağı iller için turuncu kodlu uyarı yapıldı. Hava sıcaklıkları da giderek düşerken zirai don ve çığ uyarıları geldi. İşte Meteorolojinin 19.01.2022 hava durumu tahminleri...

Bugün hava nasıl olacak? 19 Ocak Meteoroloji'den bu illerde yaşayanlara yoğun kar yağışı uyarısı - Sayfa 1

 Meteorolojiden gelen uyarıların ardından İstanbul'da kar yağışı başladı. Özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışıyla birlikte bazı çatılar ve araçların üzerleri beyaz örtüyle kaplandı. Sabah saatlerinde kar yağışının il genelinde, öğleden sonra ise Anadolu yakasında etkili olması bekleniyor. Öte yandan yurt genelinde de soğuk hava ve kar yağışı etkisini artırıyor. Aniden bastıran kar yağışıyla birlikte pekçok ilde okullar tatil edildi. İç Anadolu ve Doğu Anadolu'da sıcaklıkların ise 6 ila 8 derece düşmesi bekleniyor. İşte son dakika hava durumu haberinin detayları ve Meteorolojiden gelen son tahminler...

Bugün hava nasıl olacak? 19 Ocak Meteoroloji'den bu illerde yaşayanlara yoğun kar yağışı uyarısı - Sayfa 2

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bugün hava nasıl olacak? 19 Ocak Meteoroloji'den bu illerde yaşayanlara yoğun kar yağışı uyarısı - Sayfa 3

Yağışların, Doğu Akdeniz kıyı kesimlerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi, Batı ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneybatısı, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Osmaniye, Kahramanmaraş ve Mardin çevrelerinde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

Bugün hava nasıl olacak? 19 Ocak Meteoroloji'den bu illerde yaşayanlara yoğun kar yağışı uyarısı - Sayfa 4

Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus görüleceği tahmin ediliyor.