Anasayfa /  Hava durumu

Bugün hava nasıl olacak? 16 Nisan 2019 Salı Hava Durumu

Bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Sakarya ve Bilecik çevrelerinin yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta Karadeniz, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu’nun güneyi, Sivas, Yozgat, Kayseri'nin kuzey kesimleri, Bingöl, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.İşte 16 Nisan 2019 Salı Hava Durumu yuyt genelinde hava durumu...

Abone ol
Abone ol 16 Nisan 2019 09:11

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Sakarya ve Bilecik çevrelerinin yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta Karadeniz, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu’nun güneyi, Sivas, Yozgat, Kayseri'nin kuzey kesimleri, Bingöl, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

UYARILAR

BU AKŞAM SAATLERİ İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Bu akşam saatlerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Samsun, Tokat, Amasya, Ordu, Giresun, Sivas, Yozgat, Bingöl, Kayseri'nin kuzeyi ve Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, dolu yağışı, kar erimeleri ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

YARIN (SALI) DOĞU KESİMLER İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yarın (Salı) doğu bölgelerde öğle saatlerinden sonra beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun güneyi ile Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Trabzon, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, kar erimeleri, yıldırım tehlikesi, dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın bu akşam ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusunda yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, Sakarya ile bu akşam saatlerinde Bilecik çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.BURSA 8°C, 13°CParçalı ve çok bulutluÇANAKKALE 9°C, 16°CParçalı ve çok bulutluİSTANBUL 8°C, 14°CParçalı ve çok bulutluKIRKLARELİ 4°C, 14°CParçalı ve çok bulutlu

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.A.KARAHİSAR 5°C, 11°CParçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıDENİZLİ 9°C, 18°CParçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıİZMİR 11°C, 19°CParçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıMANİSA 9°C, 19°CParçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Antalya, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerine yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.ADANA 13°C, 21°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlıANTALYA 13°C, 20°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.HATAY 13°C, 18°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.ISPARTA 5°C, 12°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Sivas, Yozgat ve Kayseri'nin kuzey çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.ANKARA 5°C, 13°CÇok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlıÇANKIRI 4°C, 13°CÇok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlıESKİŞEHİR 4°C, 10°CÇok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlıSİVAS 5°C, 12°CÇok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.BOLU 5°C, 9°CParçalı ve çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıDÜZCE 8°C, 12°CÇok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıSİNOP 11°C, 15°CÇok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıZONGULDAK 9°C, 11°CÇok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Samsun, Amasya, Ordu, Giresun ve Tokat, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Trabzon, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.AMASYA 9°C, 13°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.BAYBURT 4°C, 11°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlıSAMSUN 10°C, 12°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.TRABZON 10°C, 13°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Bingöl çevrelerinde, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra bölgenin güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın bu akşam ve gece saatlerinde doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.ERZURUM 3°C, 7°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlıKARS 4°C, 10°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlıMALATYA 8°C, 14°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.VAN 5°C, 9°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.ADIYAMAN 11°C, 15°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.DİYARBAKIR 9°C, 15°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.SİİRT 12°C, 15°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.ŞANLIURFA 12°C, 18°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) zamanla doğusunda kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı; Rüzgâr: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı, akşam batısı kuzeydoğu, sabah doğusu kuzeybatı, öğlen batısı güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), gece saatlerinden itibaren geneli kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Güney ve Orta Ege aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam kuzeyi, gece batısı 6 (50 km/sa), Güney Ege'de kuzey ve kuzeydoğu, güneyi güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), gece saatlerinde kuzeydoğu, sabah saatlerinde kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle saatlerinden itibaren kuzeybatıdan 4 ila 6 30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, yer yer 2,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatı Antalya Körfez’de öğle saatlerine kadar kuzeydoğudan 3 ila 5, sabah 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı ve güneybatı, sabah saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30km/sa) yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi.


Yorumlar