Anasayfa /  Hava durumu

Bugün hava hasıl ? 18 Mayıs Cumartesi Hava Durumu | Meteoroloji'den yağmur uyarısı

Bugün hava hasıl ? 18 Mayıs Cumartesi Hava Durumu Nasıl Olacak? Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun Marmara (Çanakkale hariç), İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Akdeniz’in Toroslar kesimi, Sivas, Tunceli, Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum'un kuzeydoğu ilçelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Abone ol
Abone ol 18 Mayıs 2019 10:03

Bugün hava hasıl ? 18 Mayıs Cumartesi Hava Durumu | Meteoroloji'den yağmur uyarısı

Yağışların; Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu,Zonguldak ve Bartın ile Sinop, Ordu ve Samsun illerinin iç kesimleri), Marmara'nın doğusu (Bilecik, Sakarya, Kocaeli, Bursa'nın güney ve doğusu), Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Çankırı ve Eskişehir ile kuzey ve batı ilçeleri başta olmak üzere Ankara'da yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara'nın doğusunda yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının batı kesimlerde hissedilir derecede olmak üzere güney, iç ve batı kesimlerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle güneyli, kuzeybatı kesimlerde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yarın İç Anadolu'nun doğusunda kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. 

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle: 

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 21

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 22

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu 27

Adana: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 31

Bursa: Parçalı ve çok bulutlu 23

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu 23

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 21

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 24

Erzurum: Parçalı bulutlu 24

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 32  


Yorumlar