Anasayfa /  Foto Galeri

Bu illerde yaşayanlara meteorolojiden fırtına ve sağanak yağış uyarısı! 23 Eylül hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 23 Eylül hava durumu tahminlerini açıkladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bazı bölgelerde etkili olması beklenen sağanak yağışlar için bir çok il için uyarı yaptı. Peki, bugün hava nasıl olacak? Hangi illerde yağış bekleniyor? İşte il il 23 eylül 2022 cuma hava durumu tahminleri...

Bu illerde yaşayanlara meteorolojiden fırtına ve sağanak yağış uyarısı! 23 Eylül hava durumu - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 23 Eylül hava durumu tahminleri yayınlandı. Yurt genelinde hava sıcaklıklarının düşmesi ile sağanak yağış etkili olurken, cuma günü için bir uyarı daha geldi. Peki, bugün hava nasıl olacak? İşte il il hava durumu raporu...

Bu illerde yaşayanlara meteorolojiden fırtına ve sağanak yağış uyarısı! 23 Eylül hava durumu - Sayfa 2

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Kırıkkale, Kırşehir, Ağrı, Bitlis, Muş, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevreleri, Ankara'nın güney kesimleri ve Çankırı'nın kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

Bu illerde yaşayanlara meteorolojiden fırtına ve sağanak yağış uyarısı! 23 Eylül hava durumu - Sayfa 3

HAVA SICAKLIĞI: 

Hava sıcaklıklarının; yağış alan yerlerde biraz azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, genellikle mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Bu illerde yaşayanlara meteorolojiden fırtına ve sağanak yağış uyarısı! 23 Eylül hava durumu - Sayfa 4

RÜZGAR: 

Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile Doğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.