Anasayfa /  Foto Galeri

Bu illerde yaşayanlara kuvvetli sağanak yağış uyarısı! Meteoroloji saat verdi...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 20 Eylül hava durumu tahminlerini açıkladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 4 bölgede etkili olması beklenen sağanak yağışlar için saat vererek uyarı yaptı. Peki, bugün hava nasıl olacak? Hangi illerde yağış bekleniyor? İşte il il 20 eylül 2022 Salı hava durumu tahminleri...

Bu illerde yaşayanlara kuvvetli sağanak yağış uyarısı! Meteoroloji saat verdi... - Sayfa 1

Ülkemiz genelinin parçalı, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Karadeniz ile Kocaeli, Sakarya, Antalya’nın iç kesimleri, Osmaniye, Hatay kıyıları, Kahramanmaraş, Gaziantep, Erzincan, Erzurum, Tunceli, Bingöl ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kastamonu'nun doğusu, Sinop, Çorum ve Amasya çevreleri ile Samsun'un batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Bu illerde yaşayanlara kuvvetli sağanak yağış uyarısı! Meteoroloji saat verdi... - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI: 

Hava sıcaklıklarının kuzeydoğu kesimlerde biraz artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı; genellikle mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Bu illerde yaşayanlara kuvvetli sağanak yağış uyarısı! Meteoroloji saat verdi... - Sayfa 3

RÜZGAR: 

Genellikle kuzeyli yönlerden, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında zaman zaman kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

Bu illerde yaşayanlara kuvvetli sağanak yağış uyarısı! Meteoroloji saat verdi... - Sayfa 4

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Kastamonu'nun doğusu, Sinop, Çorum ve Amasya çevreleri ile Samsun'un batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.